NASA готує до запуску дослідницький зонд "Юнона"
Юпітер та "Юнона" відкриють таємницю еволюції Сонячної системи. Новий зонд NASA допоможе науковцям з'ясувати походження газового гіганта та зрозуміти, як довкола зірок формуються планетарні системи.
Конструюванням апарата займається американська авіабудівна компанія Lockheed Martin Space Systems.
"У нас є докази того, що Юпітер та Сонце складаються з однакових матеріалів. У складі обох небесних тіл є гідроген, гелій та кілька важких хімічних елементів. В інших планет нашої системи їх немає. Ми вважаємо, що під час формування Юпітер захопив матеріал, який залишився після народження Сонця", - каже головний інженер компанії Lockheed Martin Space Systems Тім Халбрук.
Одне з головних завдань місії - з'ясувати чи є в Юпітера тверде ядро. Спеціальні інструменти на борті зонда досліджуватимуть атмосферу та магнітне поле планети. На відміну від інших апаратів, які вивчали цього газового гіганта, енергію "Юноні" забезпечуватимуть сонячні батареї загальною площею 54 кв. м.
"Вперше зонд, який живиться сонячною, а не ядерною енергією, залетить настільки далеко від Сонця. На "Юнону" встановлять три велетенські панелі, кожна довжиною понад 20 м. Вони недарма настільки великі - біля Юпітера апарат отримуватиме у 25 разів менше сонячного світла, ніж біля Землі. У перший день польоту батареї видаватимуть приблизно 18 кВт електроенергії. Цього достатньо, аби забезпечити електрикою цілий будинок. Але поблизу Юпітера вони генеруватимуть всього 400 Вт. Цього вистачить на кілька побутових електроприладів. Втім, бортовій електроніці зонда якраз стільки і потрібно", - каже головний інженер компанії Lockheed Martin Space Systems Тім Халбрук.
Запуск "Юнони" відбудеться цьогоріч у серпні з мису Канаверал, що у Флориді. Орієнтовна дата прибуття до Юпітера - липень 2016 року. Місія триватиме один рік, за цей час зонд здійснить 33 оберти довкола планети. Максимальне наближення - менше 5 000 км. Загальний бюджет проекту перевищує $1 млрд.