Не час підлещуватися до Росії, – сенатор Нельсон

3 лютого 2017, 19:24
Читать новость на русском

Кілька американських конгресменів тримають оборону, обіцяючи не дозволити Трампу скасувати санкції щодо Росії

Можливість скасування президентом США Дональдом Трампом санкцій, введених попередньою адміністрацією проти Росії, хвилює як американський істеблішмент, так і європейську спільноту. Про це йдеться у статті Наталії Лебідь "Трамп і "пранкер Вован".

В Європі занепокоєння ситуацією висловлює президент Франції Франсуа Оланд.

Стосовно Росії глава держави підтвердив своє прагнення продовжувати та інтенсифікувати діалог з усіх питань. Він наполіг, що санкції, накладені через ситуацію в Україні, можуть бути зняті лише коли ситуація на сході країни буде врегульована з цілковитою реалізацією мінських угод,
– зазначається у заяві Єлисейського палацу, котру цитує авторка.

Що ж стосується настроїв в середині країни, то "справа збереження антиросійських санкцій тримається в американському парламенті на кількох його членах. До когорти затятих належать Джон Маккейн, Мітч Макконнелл, Пол Райан, Роб Портман, а також республіканці Ліндсі Грем та Марко Рубіо плюс демократ Бен Кардін". Усі вони намагаються закріпити та розширити санкції щодо РФ, говориться у публікації.

Сенатор Джон Маккейн, котрий не іменує Путіна інакше, як "вбивцею та бандитом", заявив напередодні його розмови з Трампом, що лобіюватиме такий пакет документів, котрий захистить антиросійські санкції навіть в тому разі, якщо президент США надумає їх скасувати. Про це повідомило "Радіо "Свобода", додавши, що, на думку Маккейна, телефонний контакт Трампа та Путіна відбувається на тлі небажаних спекуляцій щодо зняття санкцій.

Задля національної безпеки Америки і наших союзників сподіваюся, що президент Трамп покладе край спекуляціям та відкине такий бездумний курс,
– сказав Маккейн.

Тим часом міністр оборони США Джеймс Маттіс підсумував історію американо-російських стосунків у коротких та влучних фразах: "У нас є довгий список спроб комунікувати із Росією позитивно. І є короткий список успіхів у цій царині. Гадаю, найголовніше зараз у визнанні реальності того, що ми маємо справу з Путіним", – цитує Маттіса The Washington Post.

Видання наводить і слова лідера сенатської більшості Мітча Макконнелла, котрий також непогано сформулював думку, зазначивши, "якщо є в світі країна, котра цілком заслуговує на санкції, то це – Росія". Макконнелла згадує й відомий сайт Politico – в інтерв’ю йому сенатор зазначає, що санкції "були введені через поведінку Росії в Криму та на сході України", а оскільки політика РФ не змінилася, "я проти зняття санкцій по відношенню до росіян", – каже Макконнелл.

Аналогічну позицію займає і спікер Палати представників Пол Райан, а також сенатор від штату Огайо Роб Портман.

Я вважаю, що Сенат США має вдатися до превентивних заходів з кодифікації санкцій проти Росії, аби гарантувати, що ми дотримуємося наших зобов’язань перед союзниками та є вірними давнім американським цінностям і ідеалам. Будь-яка причина для скасування санкцій, крім змін у поведінці Росії, є небезпечною,
– говорить Портман.

Підсумовуючи огляд іноземної преси, Наталія Лебідь також цитує сенатора Білла Нельсона, котрий, реагуючи на обстріли Авдіївки, що їх здійснюють російські окупанти за підтримки місцевих сепаратистів, заявив наступне: "Зараз не час, щоб підлещуватися до Росії. Зараз час протистояти російській агресії в Криму, на Сході України та у Сирії. Тільки вчора ми почули про черговий спалах бойових дій між українськими силами та підтримуваними Росією сепаратистами у розтерзаній війною Східній Україні", йдеться у статті.

Читайте також: Санкції проти Росії будуть збережені, – представник США в ООН