Не олігархи підсунули Лещенку квартиру і поставили підпис, – екс-нардеп
Навколо купівлі дорогої квартири народним депутатом Сергієм Лещенком не було б такого резонансу, якби це був хтось інший. Той, хто не робив би з себе "монахиню", чисту, без докору. Людина, яка кожного звинувачувала в корупції і розкоші, зараз зробила те саме.
Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт, колишній народний депутат Тарас Чорновіл.
Років вісім назад у Сергія Лещенка була низка статей про шикарні житлові умови політичної еліти. На цьому він робив акцент. І раптом сам зробив те саме,
– зазначив експерт.
За його словами, більшість народних депутатів у той чи інший спосіб мають легальний бізнес. Тому, хоча б із труднощами, але можуть "нашкребти" на квартиру чи будинок.
"Парламентарі, які не мають бізнесу, стараються поводити себе більш коректно. Наприклад, Єгор Соболєв, до якого я ставлюся критично, зафіксував свій маєтковий стан у момент набуття депутатських повноважень. А Лещенко розповідає, які всі повинні бути чесні, а в протилежному випадку скласти мандати, і не мав ніколи додаткових офіційних бізнес-прибутків, раптом демонструє шикарну витрату на елітну нерухомість", – додав Чорновіл.
Політолог також наголосив, що виникає питання: які ж джерела доходів у Сергія Лещенка? Народний депутат озвучив певну, але дуже непродуману, логіку, вважає експерт.
Лещенко зазначив, що в нього є кошти, як співзасновника видання "Українська правда". Але є заява Мирослави Гонгадзе, що свого часу вона зверталася за допомогою до керівництва "УП", щоб забезпечити дітей. Їй було відмовлено під приводом, що видання некомерційне, тому неприбуткове,
– говорить Чорновіл.
Виявляється, підкреслює політолог, що один із засновників міг спокійно відкласти на квартиру 100 тисяч доларів. А інша засновниця (Олена Притула, за словами Лещенка, позичила йому 100 тисяч доларів – "24") може спокійно таку ж суму йому позичити.
"Чи "Українська Правда", як дуже прибуткове видання, сплатило податки? Напевно, ні. Виходить, що Лещенко і себе, і "УП", і персонально Олену Притулу підставив, захищаючи себе. Це означає, що вони порушили закон, приховавши доходи від оподаткування. В США за приховування податків можуть дати 30 років. За українськими законами – 10-12 років. Він не подумав, що таким чином спробував легалізувати корупційні гроші, які, можливо, отримував за свої викривальні матеріали. Тому що, як правило, за ними хтось стоїть", – підкреслив експерт.
Читайте також: Лещата для Лещенка: як з однієї маленької брехні виростає велика
Крім того, зауважив Чорновіл, є і моральний аспект. Сьогодні в країні йде війна, люди в більшості живуть досить бідно. І в цій ситуації Сергій Лещенко продемонстрував аморальність не тільки через те, що легітимізував корупційні гроші. А ще й дозволив собі демонстративно показово шикувати, не криючись.
Виправдання щодо того, що це травля проти журналіста, замовлена олігархами, на думку політолога, не витримує критики.
Йому олігархи підсунули цю квартиру? Заповнили договір і поставили підпис? Людина, яка жодного дня не працювала в бізнесі, купує за 7,5 мільйонів гривень квартиру в 192 кв. м. в ультрадорогорому будинку для мажорів у центрі Києва. До речі, пишуть, що квадратний метр там коштує, не 1,5 тисячі доларів, як сказав Лещенко, а 2,5 тисячі,
– наголосив він.
За словами Тараса Чорновола, є набагато гірші люди, які вкрали чимало грошей. Але вони не демонструють із себе совість нації.
Сергій Лещенко зробив гидотну послугу нормальному демократичному сектору українського суспільства. Зараз сказати про свою причетність до нових облич тощо – соромно. "Єврооптиміст", як і "Лещенко", – стануть лайливими словами. Це сумно,
– зауважив Чорновіл.
Нагадаємо, ЗМІ оприлюднили інформацію, що журналіст і народний депутат Сергій Лещенко придбав квартиру в новобудові в центрі Києва вартістю 7,5 мільйонів гривень.