Не рухаючись, за один календарний день людина проживає два біологічні дні
Гіподинамія - це хвороба мешканців міста. Йдеться про малорухливість або ж банальні лінощі. Добираємось на роботу в автотранспорті, замість того, аби йти сходами - викликаємо ліфт. Але, такий спосіб життя може дорого коштувати.
Фізична активність нормалізує жировий склад крові, запобігає атеросклерозу, остеохондрозу, утворенню тромбів тощо. Досліджено, що не рухаючись, за один календарний день людина проживає два біологічні дні.
"Ми перетворюємося на лежебок. Ми відлежуємось на дивані перед телевізором, граємось у комп’ютерні ігри. Робимо усе, як ми вважаємо, аби полегшити собі життя", - каже доктор Нік Файнер з Інституту Ожиріння.
Фізіотерапевти радять прості способи, як зробити своє життя рухливішим. Достатньо щодня виходити з транспорту на одну-дві зупинки швидше, аніж вам потрібно. А ще заховати подалі пульт до телевізора. І бодай кілька разів на тиждень змусити себе робити зарядку.
Адже, згадайте - у дитинстві ми ганяли м’яча, їздили на велосипедах - і навіть не зауважували, як рух іде нам на користь.
Бальнеологічні курорти
Термальні джерела, мінеральні води, цілющі глини. Всі ці природні багатства людство використовує з незапам'ятних часів. Древні римляни, аби позбутися недуг, купалися в термальних джерелах і ваннах. Сьогодні водний відпочинок - обов'язкова складова світського життя європейського бомонду. Занурюються у купальні і ті, у кого є хронічні захворювання, і ті, хто хоче їй уникнути.
Термальні джерела можуть допомогти хворим на цукровий діабет, артрит, має проблеми зі шлунком, печінкою тощо. Чимало пацієнтів, яких турбували болі у суглобах, відчувають значне полегшення після ванн із мінеральними водами, насиченими солями сірки.
Кожне джерело мінеральних вод, залежно від того, де воно розташоване, унікальне за своїм мінеральним складом. Лікування різних недуг мінеральними водами сьогодні стає окремою галуззю традиційної медицини.