Нерухомість за кордоном вже не розкіш для українців

17 листопада 2015, 07:33
Читать новость на русском

У порівнянні з 2013 роком, попит на квартири в Європі виріс в кілька разів. Про це стверджують експерти.

Найбільш популярні квадратні метри в Болгарії, Іспанії, Чорногорії, а також Німеччині, Чехії та Словаччині. Мотивація у всіх різна: хтось прагне придбати житло на березі моря для літнього відпочинку, дехто купує з метою заробити, здаючи помешкання в оренду. А близько 15% потенційних покупців стають власниками закордонних квартир, аби отримати інше громадянство.

До того ж ціни на квартири в Європі не надто відрізняються від українських. А подекуди можливо знайти і дешевші варіанти з кращими умовами. За оцінками фахівців, за 20 тисяч євро можна придбати житло в будь-якій з країн Європи.

Наприклад, у Чехії помешкання на "вторинці" можна купити і вдвічі дешевше, якщо не шукати в самій Празі – там менш, ніж за 40 тисяч квартири не пропонують. За аналогічну вартість можна знайти житло в Угорщині та навіть Іспанії. Щоправда, в останній доведеться сплатити чималенькі податки, тому фахівці радять перед покупкою ретельно вивчати податковий кодекс країни.

Квартири в європейських новобудовах обійдуться дещо дорожче за київські. Щоправда, ціна залишається стабільною на всіх етапах будівництва. До того ж в деяких країнах, іноземці без проблем можуть оформити іпотечні кредити. За трохи завищеними ставками – 5-6% річних. Для порівнянні, середня ставка в Україні – 24-25% на рік.

Аби отримати вид на проживання, необхідно придбати житло на певну суму, яка встановлюється законодавством країни. Наприклад, в Угорщині будь-яка сума інвестиції вже вважається підставою для отримання виду на проживання. Фахівці радять дуже уважно знайомитись законодавством країни, де купуєте житло.Тоді будете впевнені, що на вас не чекатиме неприємний сюрприз.

Читайте також: В Україні набувають популярності "Таунхауси"