Незвичні українці-альпіністи, які встановили унікальні досягнення
8 серпня – Міжнародний день альпінізму. Україні у цій сфері точно є чим похвалитися – наші співвітчизники без упину підкорюють найвищі гори світу.
Михайло Туркевич та Сергій Бершов
1982-й рік, на Евересті – глуха ніч 5 березня. Підкорювати найвищу гору світу у цю пору строго заборонено. Загроз для життя там достатньо навіть удень. І все ж у цей час вперше на вершину підіймаються українці. Михайло Туркевич та Сергій Бершов були частиною радянської експедиції. Вони ризикнули собою, щоб врятувати життя двом колегам, які нагорі помирали від нестачі кисню. Українці несли кисневі балони. А заодно стали першими в світі, кому Еверест підкорився вночі.
Ірина Галай
Через тридцять років шляхом БершОва і Туркевича пішла Ірина Галай. Вона підіймалася за дня, однак теж відзначилась. Адже стала першою українкою, яка побувала на вершечку Джомолунгми.
Це як оргазм. Ти на вершині кілька хвилин, але це таке неймовірне задоволення! Не передати,
– поділилась своїми враженнями альпіністка.
Владислав Терзиул
Владислав Терзиул теж був на Евересті, а ще - на інших тринадцяти восьмитисячниках планети. Легенда українського альпінізму, він ходив у гори БЕЗ кисневих балонів. На таке наважуються одиниці, адже на вершині - розріджене повітря, без додаткового кисню важко не те, що рухатися, а й думати! На жаль, гори й забрали Владислава Терзиула - він загинув під час сходження у Гімалаях, його тіло так і не знайшли.
Читайте також: Український альпініст став світовою легендою, підкоривши усі 14 вісьмитисячників
Володимир Моногаров
А 90-річний Володимир Моногаров підкорював і Альпи, і кавказькі гори. Та, як не дивно, пік його кар'єри настав на вісімдесятий день народження. Його Моногаров зустрів на найвищій вершині Кавказу – Ельбрусі. Що й вписало його в історію українського альпінізму.