Ні газу, ні бензину: що відбувається на українських заправках 11 червня
В Україні продовжує зберігатись дефіцит на паливо та газ для автомобілів. Крім того, змінилась вартість заправки. Розповідаємо, у скільки обійдеться заправити автомобіль 11 червня.
За даними AutoRia, на автозаправних станціях складно буде знайти газ, а також бензин А-95+. Крім того, спостерігається відсутність і А-92.
Читайте також Цьогоріч інфляція може сягнути 20%: що уряд і НБУ роблять, аби пом'якшити зростання цін
Ціни на бензин продовжують коливатись
Ясна річ, що вартість палива на заправках різних мереж може відрізнятись. У середньому необхідно буде викласти:
- 50,28 гривні за літр А-95 (вартість зросла на 1 копійку у порівнянні з 10 червня);
- 49,41 гривні за літр А-92 (ціна впала на 17 копійок);
- 56,61 гривні за літр дизельного палива (ціна впала на 5 копійок).
Вартість палива станом на 11 червня / Таблиця 24 каналу
В Україні зросла вартість проїзду
На жаль, дефіцит палива, а також ріст його ціни вплинули на вартість послуг перевезення. У низці міст уже здорожчав проїзд у громадському транспорті.
У Львові проїзд тепер коштує 15 гривень. Стільки з 2 червня платять за користування громадським транспортом у місті. Водночас без змін залишилась вартість проїзду на трамваях і тролейбусах – 10 гривень при покупці квитка у водія та 8,5 гривні, якщо купувати його онлайн.
Зауважимо, що міські перевізники хотіли підвищення ціни до 20 гривень. Мовляв, саме такою є обґрунтована вартість послуг. В інакшому разі перевозити містян і гостей Львова доводиться у збиток.
В Івано-Франківську вартість проїзду зросте 16 червня. Тоді ж за проїзд необхідно буде викласти вже 10 гривень. Натомість жодних змін не зазнає вартість перевезення у комунальному транспорті міста:
- 10 гривень, якщо оплатити готівкою;
- 8 – банківською карткою;
- 6 – використовуючи картку "Галка".
В інших містах країни наразі розмірковують над підвищенням тарифу. Ціни однозначно зростуть, але місцева влада повинна ухвалити розумну межу, яка дозволить перевізникам не працювати у збиток, а містянам – користуватись транспортом.
Чому виникнув дефіцит палива
- Передовсім причиною цього стали масовані ракетні удари з боку Росії. Загарбники прицільно били по паливній інфраструктурі країни. Зокрема, нафтобазах і Кременчуцькому нафтопереробному заводу.
- Унеможливлений імпорт нафти та нафтопродуктів морським шляхом. А все тому, що російські загарбники заблокували наші порти.
- Оскільки паливо доводиться везти через західні кордони, зросла вартість логістики.
Варте уваги – Рожкова розповіла, чи буде долар по 50 гривень: дивіться відео