У Німеччини своє бачення перемоги України: які мотиви відмови надати винищувачі

30 січня 2023, 12:34
Читать новость на русском

Німеччина заявила, що сучасні винищувачі Україна не отримає. На думку канцлера Олафа Шольца, потенційна передача літаків загрожує ескалацією конфлікту з Росією.

Однак військовий експерт Юрій Федоров переконаний: мотиви зовсім інші. Передовсім це небажання допомогти Україні повністю розгромити російську армію. Про це він сказав в ефірі 24 Каналу.

Варте уваги Аби уникнути війни між НАТО та Росією: Шольц пояснив, чому він проти надання Україні винищувачів

Росію хочуть зберегти

Так, Німеччина виступає за те, щоб не допустити поразки України. Країна прагне, щоб ми рано чи пізно за підтримки західних країн досягли перемоги над агресором. Питання лише в тому, каже Федоров, яким є її бачення. Для Німеччини перемога України не передбачає повний розгром російської армії. За його словами, німці хочуть зберегти Росію важливим суб'єктом міжнародних відносин у Європі, фактором безпеки, постачальником достатньо дешевих енергоресурсів тощо.

Імовірніше, сенс не в тому, щоб стримати Росію від застосування ядерної зброї – це більше завдання США, а в тому, щоб її зберегти,
– припускає військовий експерт.

Таке бачення наштовхується на спротив певних кіл в самій Німеччині та позиції союзників – Польщі, країн Балтії та інших європейських країн. "Чинне керівництво Німеччини це ставить у доволі складне становище", – зауважує Федоров.

Що ж до постачання літаків, зауважує військовий експерт, вирішальне слово належить США. Мовиться про F-15, F-16 та інші види озброєння, яких у Німеччини просто немає.

Де вирішиться перебіг війни / Пропагандисти Росії пішли у відрив / Розрахунок Путіна: дивіться відео

Шольц впевнений, що з Путіним можна домовитися

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц все ще вірить, що з російським президентом Владіміром Путіним можна про щось домовитись. Він сказав, що говоритиме з Путіним телефоном, адже від диктатора залежить виведення війська з України та припинення цієї жахливої, безглуздої війни, яка забрала життя сотень тисяч людей.
  • Водночас Шольц зазначив, що останні телефонні розмови з Путіним відбувались не на "ввічливих тонах". Тобто Кремль зовсім не зацікавлений у мирі. За словами канцлера, російський диктатор повторював, як мантру, що має право на захоплення сусідньої країни.
  • Німецький лідер акцентував: він неодноразово висловлювався за негайне припинення російських атак, повне виведення російських військ і перемовини.