"Не роблять нічого, щоб прибрати за собою безлад": генерал США розповів про долю мінських угод
Влада Росії підігріває конфлікт в Україні. Однак у Німеччини є важелі впливу на Росію, щоб активізувати процес реалізації мінських угод.
Про це екс-командувач військами США в Європі генерал Бен Ходжес, повідомляє видання Грузія Online.
Читайте також: Росія вигадала новий план федералізації України, – експерт
Ходжес зазначає, що Кремль розвиває конфлікт в Україні і не робить нічого, "щоб прибрати за собою безлад".
Ми бачимо, який тиск вони здійснюють на український уряд. Особливо у Маріуполі. З цим керченським мостом. Російський флот заважає мореплавству і пересувається в Азовському морі,
– зазначив він.
Екс-командувач сухопутними і аеромобільними військами наголошує, що така ситуація у найближчі рік-півтора може дуже серйозно зашкодити економіці України і, зокрема, економіці регіону поблизу Маріуполя.
Також Ходжес додав, що у Німеччини є важелі впливу на Росію, яких немає у інших країн, щоб "зрушити" процес реалізації мінських угод.
"У них (Німеччині – 24) є важелі у Росії, яких, мені здається, в інших немає. Нам потрібно лідерство Німеччини, щоб зрушити цей процес. Нам треба, щоб росіяни дали ОБСЄ виконувати свою роботу", – підкреслив Ходжес.
За його словами, наразі спостерігачі ОБСЄ не мають можливості відстежувати ситуацію на кордоні між Росією та Україною. Окрім того до Луганської та Донецької областей перевозиться техінка.
Нагадаємо, після вбивства ватажка проросійських бойовиків Олександра Захарченка на окупованих територіях Донеччини і Луганщини заявили про намір восени провести "вибори" нових ватажків проросійських бойовиків. На мінських переговорах 19 вересня представник російської сторони в тристоронньої контактній групі Борис Гризлов заявив, що Росія повинна провести вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Що таке "мінські угоди"?"Мінський протокол" або "Мінська тристороння угода", "Мінське перемир'я", "Мінськ-1" – угода про перемир'я у війні на сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. В розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Дія перемир'я розпочалась о 18:00 п'ятого вересня. Підписи Захарченка та Плотницького під протоколом стоять як автографи приватних осіб. Текст угоди не передбачає будь-якого визнання Донецької і Луганської "народних республік", а лише закріплює за підконтрольними проросійським бойовикам територіями двох областей "особливий статус" у складі України.