Німецька компанія Otto Bock представила біонічну руку
Новинка під назвою Michelangelo має кращий анатомічний дизайн та більш естетичний вигляд порівняно з існуючими сьогодні протезами.
Штучна кінцівка складається з твердих та м'яких елементів, які відіграють роль кісток, суглобів, з'єднувальної тканини та сухожиль. Мартін Верле народився без правої руки. Він взяв участь у випробуваннях нового протезу і не пошкодував. Тепер, запевняє, може повноцінно користуватися обома кінцівками. Однак Мартін наголошує - потрібно багато часу, аби звикнути до механічної руки. Головне навчитися регулювати швидкість руху пальців та силу стискання.
"Як бачите, я можу тримати предмети між пальцями протеза. Це дуже допомагає, коли хочу, до прикладу, зсипати порізану спаржу в тарілку. Якщо я стискаю м'язи у передпліччі, то протез відкривається, коли ж стискаю м'язи з внутрішнього боку - рука закривається", - каже користувач протеза Michelangelo Hand Мартін Верле.
У компанії Otto Bock запевняють - їхній продукт має найбільшу швидкість та силу стискання, а також дозволяє піднімати важкі предмети.
Michelangelo - це міоелектричний протез. Тобто управління відбувається за допомогою імпульсів, які генерують м'язи користувача і передаються двома підшкірними електродами. Кожен палець обладнаний власними руховими осями. Рука має 3 автоматичні режими та 7 функцій, розраховані на різні дії.
"Якщо я хочу взятися, до прикладу, за дверну ручку, то можу обрати одну з автоматичних позицій протеза", - каже користувач протеза Michelangelo Hand Мартін Верле.
Зап'ястя протеза - це унікальна розробка, яка називається Axonwrist. Його зробили дуже гнучким та багатофункціональним. Зокрема, можна зігнути долоню, повернути її вверх чи вниз. На початку зап'ястя має овальний елемент, схожий на справжній людський суглоб. У нього вбудували блок управління з ємкою батареєю, якої вистачає на цілий день роботи.
Розміри руки підбиратимуть індивідуального для кожного пацієнта. Виготовлені корпуси протезів мають по два електроди, а системою можна керувати лише послідовно. Тобто користувач не може одночасно стискати та розтискати різні пальці. Вирішення цього завдання - поки проблема, але розробники сподіваються її подолати.
"У майбутньому пацієнти зможуть одночасно виконувати різноманітні рухи пальцями, які ми робимо, коли щось беремо", - каже Аксель Айхінґер з компанії Otto Bock.
Новітній протез "рука Мікеланджело" надійде до продажу наприкінці року. Остаточна ціна наразі невідома, однак розробники кажуть, що сама система коштуватиме приблизно 20000 євро. Плюс доплата за корпус.