Німецькі спецслужби визнали, що використовували американські шпигунські програми
Глави німецької Федеральної розвідувальної служби (BND) та Федеральної служби захисту конституції (BfV) призналися, що їхні відомства "тестували" американські шпигунські програми.
Про це повідомляє видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Нагадаємо, наприкінці минулого тижня німецький журнал Spiegel повідомив, що BND і BfV мають у своєму розпорядженні програмне забезпечення для електронної розвідки під назвою XKeyScoreю. Ключовим завданням програми є "розширення можливостей для підтримки Агентства національної безпеки (АНБ) США в рамках спільної боротьби з тероризмом".
Глави німецьких спецслужб відреагували на цю публікацію і підтвердили, що їхні відомства отримували програму XKeyscore від АНБ, тестували і застосовували її.
Однак вони спростували повідомлення про те, що співпраця з АНБ мала масштабний характер. Глава BfV Ганс-Георг Масен запевнив, що його підлеглі у співпраці з АНБ "не виходять за рамки своїх законних повноважень".
Натомість глава BND Герхард Шиндлер зазначив, що за минулий рік було всього два випадки передачі АНБ персональної інформації про інтернет-активність німецьких громадян.
Програма XKeyscore призначена не для збору даних про комунікації інтернет-користувачів, а для компактної систематизації вже наявної інформації, зазначає Frankfurter Allgemeine Zeitung. За допомогою цієї системи агенти спецслужб легко можуть дізнатися, які пошукові запити застосовував той чи інший користувач.
Нагадаємо, Едвард Сноуден заявив, що Агентство національної безпеки США передало Німеччині програми для контролю за потоками приватних даних.