Нова-стара модель правління зароджує в Україні владну гегемонію
Перехід до Конституції 1996 року створює в Україні підвалини політично-владної гегемонії, переконані політологи.
Перш за все, це виражається у використанні адміністративних і законодавчих засобів для створення преференцій владній партії та її союзникам в ході формування органів місцевого самоврядування.
“Програма діяльності Кабінету Міністрів повинна базуватися на передвиборчій програмі Президента. В мене тоді одразу виникає питання: для чого тоді взагалі обирати парламент, якщо навіть на рівні закону уряду прямо предписується не звертати увагу на програми фракцій парламентських, навіть з проурядової більшості”, - дивується голова центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
“Сьогоднішня ціль провладних груп полягає в тому, щоб унеможливити повторення якогось реваншу, такого, який був би схожий на “помаранчеву” революцію, або того реваншу, який міг би відбутися просто через звичайні парламентські вибори”, - каже керівник політичних програм центру політичних досліджень Світлана Конончук.
Експерти зазначають: концентрація влади в одних руках також негативно впливатиме на реформування країни. Оскільки, для суттєвих змін необхідна консолідація суспільства, зрозумілі загалу та еліті цілі цих змін та довіра до встановленого політичного курсу. Як в Україні, так і поза її межами.