Нове розслідування катастрофи борту MH17 вказує на російські сили, — Forbes
Джерело:
InoPressaНове розслідування катастрофи малайзійського літака MH17 дозволяє припустити, що підготовлена група регулярної російської армії, діючи на сепаратистської території, збила цей літак.
Таку думку вислови член міжнародної експертної ради Київської школи економіки та науковий співробітник Інституту Гувера у Стенфордському університеті (США) Пол Родерік Грегорі у статті для Forbes.
Автор наголосив, що Кремль ніколи не скаже правду, і учасники міжнародного розслідування не готові допитати сепаратистів і російських офіційних осіб, які ймовірно "спустили курок", "навіть якщо ми знаємо їхні імена, адреси і, в деяких випадках, номери телефонів".
Нещодавно завершене маленькою незалежною дослідницькою організацією в Німеччині - Correct! V - розслідування катастрофи рейсу MH17 доповнює і підтверджує загальноприйняту інтерпретацію, згідно з якою літак був збитий зенітною ракетою, запущеною групою з окупованої території Східної України,
— йдеться в статті.
За словами Грегорі, проведена судово-медична експертиза декількох отворів в уламках передніх частин літака доводить, що MH17 був збитий пострілом з ракетної установки ракетою класу "земля-повітря". Автор пише, що "відмітини на уламках літака не відповідають ракеті класу" повітря-повітря ", яку, за версією Кремля, випустив український винищувач, що слідував позаду літака.
За наведеними Грегорі даними розслідування, місцеві жителі підтверджують те, що запуск ракети був проведений з поля біля міста Сніжний в області, контрольованій бойовиками, незадовго до того, як уламки літака і тіла посипалися вниз на довколишні сільські райони.
Автор статті вказує, що російський генерал під час офіційного брифінгу показав відеозапис з пускової ракетною установкою (без однієї ракети), відредаговану в фотошопі так, щоб здавалося, ніби вона знаходиться на українській території. "Correct! V підтвердив те, що ракетна пускова установка була насправді сфотографована в підконтрольному повстанцям Луганську в кінці дороги Н-21 - між місцем запуску і російським кордоном", — передає автор.
Грегорі зазначає, що для проведення запуску з зенітно-ракетного комплексу "Бук" потрібна спеціалізована група, що діє скоординовано в трьох місцях. "Необхідно спеціально готувати таку групу принаймні шість місяців, що виключає запуск ракети нерегулярними силами сепаратистів", — йдеться у публікації.
За словами автора, Correct! V встановив особи військовослужбовців, що імовірно входили до групи, яка зробила запуск ракети, на основі записів у соціальній мережі сержанта Івана Краснопрошіна: це він сам і ще 13 рядових з 53-ої бригади, яка базується в Курську.
Correct! V приходить до висновку, що борт MH17 був збитий підготовленою російською групою, яка вирішила, що наближається ворожий український літак, щоб атакувати танки, які вони захищали,
— пише Грегорі.
"Як я зазначав у перші дні після трагедії з MH17, в першу чергу при розслідуванні цієї катастрофи слід було відпрацювати перехоплені української розвідкою переговори по мобільному зв'язку між сепаратистами, офіцерами російської армії і російською розвідкою. Вони являють собою переговори в реальному часі тих, хто ввіз, сховав і потім розгорнув ракетну пускову установку, повідомив про наближення MH17, похвалився тим, що збив ворожий літак, здивувався тому, що збитий літак був цивільним, а потім наказав негайно перекрити місце краху", - пише автор статті, наводячи переклад, за його твердженням , перехоплених переговорів командирів бойовиків Безлера, Стрєлкова і ряду інших осіб.
"Не можна погодитися зі спростуваннями Кремля, що перехоплені переговори нібито є фальсифікацією. Українська розвідка оприлюднила ці записи у занадто короткий період часу, щоб написати тексти, знайти акторів, які могли б відтворити відомі голоси (наприклад, Стрелкова і Безлера) і, власне, опублікувати номери їх мобільних телефонів. Нехай факти підтвердять, сфальсифіковані чи вони", - йдеться у статті.
Нагадаємо, голандські журналісти знайшли нові докази того, що малайзійський Boeing був збитий з території, контрольованої бойовиками.
В кінці грудня Нідерланди оприлюднили попередні дані розслідування щодо теракту MH-17. Згідно з ними, у тілах жертв авіакатастрофи малайзійського Boeing 777 виявили металеві фрагменти, які можуть бути елементами ракети.