Нові панелі можуть повертатися відповідно до руху Сонця
Схоже, австралійці дбають про заощадження електроенергії понад усе.
Винахідники зі Зеленого континенту розробили нові сонячні батареї, які значно дешевші у виробництві, аніж звичайні, та ще й можуть повертатися відповідно до руху Сонця. Завдяки цьому інноваційні панелі підсилюють потужність променів світила у 650 разів.
”У цих батареях використано мало дорогих фотогальванічних елементів. Натомість тут є багато доступніших матеріалів, таких як скло, сталь, алюміній. Завдяки цьому батареї мають невисоку собівартість і коштують на ринку відповідно”, - каже постачальник сонячних батарей Роджер Вітбі.
В аеропорту міста Еліс-Спрінгс, що у Північній Території Австралії, встановили експериментальну електростанцію з 28 такими батареями. За словами розробників, вона здатна виробляти до 600 МВт у рік. Це покриє третину потреб аеропорту в електроенергії.
”Попри чималі стартові капіталовкладення, щомісячна економія складе від тридцяти до сорока тисяч доларів. Погодьтесь, непогані цифри. Справа в тому, що ці батареї виробляють електроенергію понад своїх можливостей”, - каже виконавчий директор аеропорту Ян К'ю.
Запуск електростанції в аеропорту - це перший "сонячний" проект Еліс-Спрінгс. Ще один перспективний напрямок - встановлення батарей на великих комплексах. До прикладу, в місцевому спортивно-розважальному центрі така система повністю обігріватиме басейн влітку і майже наполовину взимку. Не відстають від прогресу і мешканці міста.
”У половині приватних будинків у Еліс-Спрінгс воду нагрівають за допомогою сонячної енергії. Це найвищий показник у всій Австралії”, - каже директор компанії-розробника сонячних батарей Браян Елмер.
Загалом, встановлення електростанції в аеропорту обійшлось у близько $2 млн. Однак такі витрати виправдані - вони повністю окупляться за 4 роки. Тим часом, влада міста планує поступово перетворити Еліс-Спрінгс на центр сонячної енергетики Австралії.