Нові породи голубів вивели кримські любителі пернатих
Це кримська короткодзьоба та кримська ігрова пташки. Над їх створенням фахівці працювали понад 20 років.
Для того щоб отримати справді цінну породу, необхідно знати як утримувати, годувати та тренувати голубів. Але тільки любов до цих птахів допомагає вивести по-справжньому цікаві екземпляри.
Рефат Бєкіров (голубівник): “Виведені тут в Криму породи - грайливі, літні. Вони грайливі, як на сцені балерини, а голуби в повітрі. Є свій стиль гри”.
Окрім нових порід кримські голубівники представили вже відомі породи бійцівських, спортивних, поштових та м’ясних птахів, вага останніх сягає півкілограма. Асоціація голубоводів Криму одна з найбільших в Україні. Вона значно розширилась з поверненням кримськотатарського народу, який почав виводити на півострові азіатські породи голубів.
Іллімар Асанов (голова Кримської асоціації любителів декоративних птахів): “Виводять нові породи птахів, нової генерації, адаптовані саме до середовища існування. Не таємниця, що змінюється хімізм повітря, води, харчування. Все це має вплив на птахів і має визначений ризик”.
На жаль, офіційно представити нові породи голубівники не змогли. Через загрозу пташиного грипу, який виявили в Румунії, місцева влада заборонила проводити виставку птахів. Тож, цю подію відклали на осінь. Загалом в світі налічують більше 800 порід домашніх голубів, кожна з них відрізняється розмірами, кольором та особливостями польоту.