Нові правила: польські роботодавці платитимуть податок за кожного робітника-іноземця
з 1 січня за кожного працівника без громадянства роботодавець має заплатити відповідний податок при оформленні документів. Оскільки це вже має запрацювати майже за місяць, журналісти 24 Каналу поцікавились, чи взагалі готові поляки платити.
Фірм, які надають роботу українцям у Польщі – сотні. І вони тепер платитимуть пеню за працевлаштування іноземців.
До сезонної роботи найчастіше відносять вакансії у рільництві, садівництві, туристичній та гастрономічній галузі. Але ця плата не єдина. 30 злотих будуть віддавати усі роботодавці, які беруть на роботу іноземців, на будь-який строк. Таким чином, намагаються відстежувати потік трудових мігрантів, впевнений голова асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.
У 2016 році, за даними Євростату, Польща прийняла більше півмільйона тимчасових мігрантів. 512 тисяч з них — це українці. А працювати з дозволами поїхали 339 тисяч з них.
Читайте також: Польща жорстко прокоментувала видворення історика з РФ
Якщо цифра не зміниться, польський державний бюджет отримає за них понад 10 мільйонів злотих – це 76 мільйонів гривень! Влада запевнила, що гроші стягують лише з роботодавців, на робітників це ніяк не вплине.
Однак як мінімум одна фірма вже вирішила, що витрати на себе брати не буде. Але українські представники заспокоїли, що так робитимуть не всі. Тож експерти радять шукати фірму, яка не перекладатиме свої обов'язки. Адже саме вона гарантуватиме працівнику роботу і умови життя в Польщі.