Нові реалії Криму: за слово “окупація” чи український стяг інкримінують екстремізм
Кримінальні справи лише за те, що людина скаже слово “окупація” або “анексія”, вивішуватиме українські прапори чи скандуватиме “Слава Україні!”. Це все сьогоднішні реалії Криму.
Єдине місце, де в Криму ще майорить синьо-жовтий стяг – це будівля Меджлісу, яка належить голові благодійної організації фонд “Крим”.
Його голові вже намагаються інкримінувати екстремізм та розпалювання міжнаціональної ворожнечі, лише за те, що він відмовляється знімати синьо-жовтий стяг, а також за те, що у травні він був серед тих, хто зустрічав свого лідера Мустафу Джемілєва.
Повний випуск програми “Крим.Реалії” дивіться сьогодні о 18.30 на Телеканалі новин “24”.
Переслідування зазнала і відома кримська режисерка, художній керівник арт-центру “Карман” Галина Джекаєва. Її звинувачували у причетності до планування теракту, який, буцімто, організовував ще один режисер Олег Сенцов.
Коли з’явились озброєні люди в Криму, ми хотіли убезпечити людей. Тим більше, кожен має знати основи надання медичної допомоги. “Карман” хотіли використати як базу для таких курсів. ФСБ ж переконані, що тут готували терористичний акт, - розповіла Джекаєва.
Читайте також: Сенцов у московському суді: Я не кріпак, я громадянин України
Кримські юристи наголошують, що російське законодавство істотно відрізняється від українського, особливо в сфері прав людини та свободи слова.
Згідно з законодавством РФ будь-яке інакодумство можна прирівняти до екстремізму, - розповів юрист Еміль Курбедінов.
В ООН стурбовані ситуацією щодо дотримання прав та свобод громадян і очікують, що кримчан чекає нова хвиля вимушених переселенців.