Новинки техніки: Дрон-охоронець, віртуальна реальність і діадема від мігрені
Техасці розробили робота, який знешкоджує злочинців. Oculus VR представила новий шолом віртуальної реальності, а STX-Med випустила нейростимулятор для лікування мігрені.
Дрон-охоронець
Техаська компанія Chaotic Moon Studios розробила доволі корисного дрона. Апарат під назвою CUPID (Chaotic Unmanned Personal Intercept Drone) призначений для охорони приватної власності і знешкодження злочинців.
Працює він наступним чином: якщо в будинку спрацьовує сигналізація, дрон активується і летить на місце проникнення, повідомляючи про це власника.
Виявивши порушника, апарат вмикає камеру і передає зображення на смартфон. Через вбудовані у робота динаміки господар може попросити незнайомця покинути приміщення. Якщо прохання ігнорують, то можна натиснути кнопку на спеціальному пульті і CUPID вистрілить у злочинця електрошокером, потужністю 80 000 вольт. Далі справа за правоохоронцями.
За словами Chaotic Moon, це лише одна з версій дрона. Також техасці працюють над перехоплювачем надокучливих журналістів. Замість електрошокера, апарат оснастять електромагнітною гарматою, яка зможе вивести з ладу камеру та інші пристрої.
До слова, досі Chaotic Moon Studios займалася розробкою додатків, ігор і веб-сайтів для відомих компаній, зокрема GM, Chevrolet, Pixar та Intel.
Oculus Rift Development Kit 2
Компанія Oculus VR представила новий шолом віртуальної реальності — Oculus Rift Development Kit 2. Як і перша модель, цей пристрій призначений для повного занурення у світ відеоігор, однак має серйозні відмінності.
Передусім, простенький вбудований рідкокристалічний дисплей замінили FullHD-екраном на базі технології OLED. Роздільна здатність зросла до 960х1080 пікселів для кожного ока (було 640х800). Збільшився і кут огляду — до 100 градусів. А ще розробникам вдалося зменшити розмитість і тремтіння зображення.
У новому Oculus Rift з'явилася вбудована камера з інфрачервоними датчиками. Вона допомагає точніше визначати рухи голови гравця. Крім того, шолом обладнаний гіроскопом, акселерометром і магнітометром.
Компанія вже відкрила попереднє замовлення для розробників. Ціна новинки — $350. Поставки розпочнуть у липні.
Діадема від мігрені
Бельгійська компанія STX-Med представила діадемо-подібний ґаджет для профілактики мігрені. За словами розробників, при регулярному використанні Cefaly приступи головного болю практично зникають.
Щоправда, пристрій не лікує захворювання, а максимально ефективно знижує частоту його фізичних проявів.
В основі технології — електрична нейростимуляція. Cefaly оснащений спеціальним електродом, який працює від двох пальчикових батарейок. Він діє на трійчастий нерв через шкіру і таким чином допомагає знизити інтенсивність приступів.
Передбачено два режими роботи — для швидкого подолання мігрені і для профілактики. Розробники радять використовувати Cefaly по 20 хвилин щодня для стабільно хорошого самопочуття.
Пристрій уже можна замовити на сайті компанії. Ціна — $350.