Новинки техніки: кайт-вітрильник, екшн-камера та панорама Чумацького Шляху
У Нідерландах сконструювали незвичний кайт-вітрильник, Panasonic випустила першу у світі екшн-камеру, а NASA опублікувало найбільшу інтерактивну панораму нашої галактики
Кайт-вітрильник
Доволі незвичний човен сконструювали нідерландські ентузіасти водного спорту.
KiteTender — це маленький двомісний вітрильник (4х1,2 м), побудований за принципом кайтсерфінгу. Щогл та вітрил немає, їх заміняє великий повітряний змій, площею 7-17 м². Маневрувати можна змінюючи положення кайта за допомогою тросів.
Корпус човна виготовлений з вуглеволокна і важить лише 75 кг. Тож сили вітру достатньо для того, щоб розвивати непогану швидкість. Розробники стверджують, що їм уже вдалося розігнатися до 37 км/год.
Крім того, вітрильник можна оснастити підвісним мотором, висувним кілем та кермом. Такий KiteTender зможе розвинути ще більшу швидкість навіть у штиль.
Подбали нідерландці і про безпеку. Зокрема, передбачили систему зливу води з борту, а також можливість швидкого від'єднання кайта в екстреному випадку.
На незвичний вітрильник уже приймають попередні замовлення. Стартова ціна KiteTender — €5300.
Panasonic HX-A500
Компанія Panasonic випустила першу у світі екшн-камеру, яка може знімати відео з роздільною здатністю 4K.
HX-A500 складається з двох частин — об'єктива та модуля управління з півторадюймовим дисплеєм, який можна прикріпити до руки. Саму ж камеру можна причепити до голови, одягу, шолома та будь-якої іншої поверхні.
Обидва пристрої захищені від пилу і можуть протягом 30 хвилин працювати під водою на глибині до 3 метрів.
Камера оснащена матрицею BSI CMOS, діагоналлю 1/2.3", та високошвидкісним процесором обробки зображення Crystal Engine Pro+. Крім 4K, апарат може знімати сповільнене HD-відео зі швидкістю 120 к/с. А під час зйомки у Full HD доступні функції вирівнювання та стабілізації.
Завдяки вбудованому адаптеру Wi-Fi, камера підтримує трансляцію на сервіс Ustream та редагування відео в реальному часі.
Продажі 4K-екшн-камери стартують у травні. Орієнтовна ціна — $620.
Панорама Чумацького Шляху
NASA опублікувало найбільшу панораму Чумацького Шляху.
Інтерактивне зображення складається з більш ніж 2 млн фотографій, зроблених за допомогою телескопа Spitzer з 2003 року. У NASA підрахували: щоб роздрукувати увесь знімок, знадобиться аркуш паперу, розміром зі стадіон.
За словами спеціалістів, панорама охоплює 3% нічного неба. Однак оскільки Чумацький Шлях має форму спірального диска, на ній помістилось більше половини зірок Галактики.
Сам телескоп Spitzer NASA запустило у 2003 році. Він виконував свою місію до 2009 року, поки в нього не закінчився хладаген. Утім, часина приладів функціонує досі.