Новий підхід до навчання співробітників: у столиці відкрився новий Центр компетенції Siemens
Компанія Siemens відкрила у столиці новий Центр компетенцій, де пропонує сучасний формат освітніх програм з автоматизації та цифровізації усіх процесів на виробництвах у різних галузях.
За словами генерального директора компанії Мачея Зєліньскі, з кожним роком підприємства стають все більш діджиталізованими, тому нові знання просто необхідні для ефективної роботи у майбутньому.
Пандемія показала, що такий Центр компетенції має бути ближчим до клієнтів, має бути локалізованим, і в першу чергу враховувати всі потреби бізнесу. У нашому Центрі компетенції представлені всі наші напрямки, починаючи від пожежної безпеки до автоматизації будівель. Представлено техніку низької та середньої напруги з автоматизації безперервних процесів, автоматизації дискретних процесів, тобто всі системи, які ми бачимо на виробництвах,
– розповів генеральний директор Siemens Україна Мачей Зєліньскі.
У Центрі компетенції будуть представлені різноманітні освітні програми як для початківців, так і для працівників із досвідом. Тут можна буде вивчити як основи автоматизації систем, так і пройти спеціальний курс під конкретне підприємство. В цьому закладі розташований єдиний в Україні авторизований центр з проведення тренінгів Сіменс SITRAIN. Кожен студент отримуватиме знання на практиці завдяки спеціальним стендам з обладнанням основних напрямків компанії – "Цифрова промисловість" і "Інтелектуальна інфраструктура". Також тут встановлено експериментальні установки з контрольно-вимірювальними приладами та приводами.
В першу чергу, цей Центр для того, щоб спеціалісти, і не тільки спеціалісти, а й студенти та інтерни, могли навчитися працювати і могли навчитися імплементувати сучасні системи автоматизації у промисловість. І таким чином розвивати українську промисловість та піднімати рівень наших спеціалістів в Україні,
– пояснив спеціаліст відділу керування рухом компанії Siemens Україна Михайло Моргун.
Навчання відбуватиметься як у стаціонарі, так і у дистанційному та змішаному форматах. Партнери компанії Siemens впевнені, що такі освітні центри вкрай необхідні в умовах сучасного темпу розвитку автоматизованих систем у світі.
"Вони поєднують в собі будь-які напрямки, які мають бути. Мабуть, це вихідна точка для фахівців для поглибленого вивчення функціоналу і забезпечення роботи цих апаратних комплексів", – сказав керівник департаменту контролю якості фармацевтичної компанії Андрій Кардашов.
Компанія Siemens займається підтримкою інженерної освіти в Україні ще з 2018 року. За їх підтримки відкрито вже 5 спеціальних лабораторій у різних ВИШах. У найближчих планах ще дві – у Києві та Запоріжжі.