Новорічна вечірка: ціна питання
Якщо готуватися до новорічного свята заздалегідь – є шанси нічого не забути, все організувати у найкращому вигляді, і навіть зекономити. Тож починаймо підготовку з підрахунків: у скільки обійдеться святкування головного свята року.
Всі витрати обчислюємо з розрахунку на 6 персон.
Їжа
За підрахунками українських аналітиків, новорічний стіл з традиційним набором продуктів – салати, холодець, копчені продукти, солодощі, фрукти – у столиці коштуватиме приблизно 1800-2000 гривень. Це без делікатесів та надто дорогих продуктів.
Детально про їжу для новорічного столу тут: Скільки коштуватиме накрити новорічний стіл: підрахунок від експертів.
Мінімальна вартість чеку на одну особу для святкування Нового року у ресторані починається від 250 гривень. Для рясно накритого столу – не менше 500 гривень. Отже, якщо стіл на 6 осіб – разом ресторанна їжа обійдеться у 3000. Але це гіпотетично, на ділі виходить інакше. Бо, як правило, заклади рахують одразу вартість меню, алкоголю і обслуговування в ціну вхідного квитка. Приблизна вартість такого вхідного для святкування Нового року, яку ми знайшли у Інтернеті – 1400 гривень з особи. А тому на 6-ох це 8400 гривень.
Водночас плюс клубно-ресторанної вечірки ще й у тому, що для вас буде організована шоу-програма, а тому розваги гарантовані і не треба витрачати час на їх організацію. Щоправда, в залежності від "іменитості" артиста ростиме і вартість вхідного квитка. Наприклад, у розважальному закладі, де новорічна програма включає виступ шоу-балету в стилі "Мулен Руж", шоу ілюзіоністів та Pole Dance-шоу, ціна вечірки – 2500 гривень з людини, тобто 15 000 за шістьох.
Алкоголь
Тут все залежить від особистих вподобань. Мінімальний набір — 3 пляшки шампанського плюс пляшка горілки. Кожна вартуватиме близько 70 гривень. Отже, разом це 280 гривень.
Для вечірки з розмахом знадобиться дорожче шампанське – по 150 гривень, коньяк, віскі чи ром – близько 300 гривень за пляшку. Всього вийде 750 гривень.
Але, нагадуємо, якщо святкуватимете в ресторані – вибір буде значно ширший і вартість алкоголю входитиме у ціну вхідного квитка.
Прикраси і атрибутика
Ялинка – обов'язковий символ. Віддамо перевагу штучній ялинці – вона і служитиме довго, і довкілля збереже. Новорічна красуня 90-100 см "зросту" коштує близько 150 гривень.
Без святково вбраної кімнати складно створити новорічний настій. А тому не економитимемо на цьому, тим більше, що це не так і дорого. Так, бенгальські вогні коштують 3 гривні за упаковку. Візьмемо 3 штуки. Гірлянди обійдуться від 25 гривень за штуку, за три – 75.
Тож разом на прикраси – 235 гривень.
Тим, хто святкуватиме в ресторані чи кафе, цей пункт витрат можна викреслити – у закладі подбають про прикрасу зали і ялинку.
Підводимо підсумки: щоб зібрати парочку друзів і відсвяткувати Новий рік вдома – треба приготувати не менше 2655 гривень. Для активнішого, менш затратного організаційно святкування у розважальному закладі – приготуйте не менше 8500 гривень.
Читайте також: Де нестандартно зустріти Новий рік: 3 креативні ідеї