ОБСЄ вимагає розслідування випадків нападу на журналістів в Україні

13 жовтня 2010, 17:39

Організація з безпеки та співробітництва у Європі вимагає розслідування випадків нападу на журналістів в Україні.

Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дунья Міятович наголошує, фізична безпека журналістів - одна з найголовніших проблем.

"Україна була завжди прикладом у цій частині світу того, якою повинна бути політика свободи слова, але наразі ситуація не має вже такий рожевий колір. Існує багато питань, які є пріоритетними в моїй програмі. І які стосуються і України, і всіх інших 55 членів ОБСЄ. І одне з найголовніших питань - це безпека журналістів", - каже представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович.

Взяти під контроль ситуацію з розслідуванням випадків порушень прав журналістів і докласти всіх зусиль, аби Верховна Рада ухвалила закон про доступ до публічної інформації пообіцяв Президент України Віктор Янукович. Тим більше, за словами заступника глави його Адміністрації Ганни Герман, відповідний законопроект вже готовий, і за тиждень глава держави передасть його як невідкладний до парламенту.

"Президент дуже стурбований тими випадками, які трапляються з журналістами в Україні і просив мене ще раз передати вам, що всі випадки насильства проти журналістів і випадки перешкоджання роботи журналістів буде він особисто тримати на особистому контролі. Ми будемо робити все для того, щоб проект закону про доступ до інформації, який був розглянутий раніше Радою Європи якнайшвидше був ухвалений", - каже заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман.

Все це на фоні нещодавньої відмови Адміністрації Президента надати відповідь на інформаційний запит одного з українських інтернет-видань щодо власності Президента. Тим часом у Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова сподіваються на краще.

"В загальній картині сповзання в бік від Європи свобода слова може і має бути тою висотою, яку ми не здамо і це вимагає абсолютно конкретних кроків по покращенню законодавства і дуже чіткої позиції тих людей, які впливають на політику в Україні", - каже голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Андрій Шевченко.

Що ж до створення суспільного мовлення, то Європейський Союз очікує від України дотримання європейських стандартів. Особливо ЄС цікавиться тим, як Україна забезпечує доступ до інформації.

"Дуже важливо, щоб процес створення громадського мовлення забезпечив доступ українського суспільства до неупередженої і точної інформації, що відображає різноманітність політичних поглядів в Україні. І завдання уряду полягає саме в тому, щоб системи мовлення задовольняла всі групи суспільства", - каже голова Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Нагадаємо, на початку жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію в якій висловлює стурбованість станом свободи слова в Україні. Ще влітку Верховна Рада України направила на повторне друге читання законопроект про доступ до публічної інформації, але до кінцевого розгляду справа поки не дійшла.