Об'єднана опозиція поглинає нові партії
Об’єднана опозиція поглинає дрібні партії. До "Батьківщини", "Фронту Змін", "Народної самооборони", "Реформи й порядок", "За Україну" і Українського народного руху долучилася "Громадянська позиція" під керівництвом Анатолія Гриценка.
Ще минулого року Гриценко вийшов з Комітету опору диктатурі через те, що опозиція спільно з регіоналами проголосували за новий виборчий закон. Зараз, каже, непорозуміння залишились позаду.
Переговори з об’єднаною опозицією ведутуть Європейська партія Миколи Катеринчука та представник в парламенті громадських організацій і меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемільов.
Деяким опозиційно налаштованим, попри заяви про відчинені двері для всіх, місць у списку не пропонують. Голова партії Українська платформа "Собор" Павло Жебрівський хоч сам вже і є єдиним кандидатом від опозиції в одному з округів Житомирщини, каже, за партію свою просив, але запрошення до списку не отримав.
Колишній голова політради партії "Наша Україна" Валентин Наливайченко отримав своє місце у списку об’єднаної опозиції окремо від партії. Каже, коли постало питання вибору між помаранчевою партією та об’єднаною опозицією, не роздумуючи пішов від Віктора Ющенка.
Інші колеги з колись потужної "Нашої України" розбрелися по сусідніх партіях. Політсилі на чолі з Віктором Ющенком Комітет опору диктатурі показав на двері, звинувативши колишнього голову держави у співпраці з чинною владою. Нечисленні, але ображені нашоукраїнці на противагу заявляють, що не готові міняти одну диктатуру на іншу.
Рейтинг Нашої України — менше відсотка — не вартий об’єднано-опозиційних зазіхань. А от партія Кличка УДАР з майже десятьма відсотками за даними Центру Разумкова — більш ласий шматок. Втім, поки що до об’єднаних лав боксер на поспішає, хоча й свій опозиційний статус підтверджує.
Керманичі об’єднаної опозиції дорікають, мовляв, це запаморочення від рейтингу, воно швидко минеться. А з режимом Януковича та Партії регіонів треба боротися спільно, а не розпорошувати голоси. І взагалі, опозиційної альтернативи бути не може.
У Партії Регіонів тим часом переживають дежавю. Кажуть, об’єднання опозиції — один в один шлях "Нашої України" Віктора Ющенка 2002-го року, коли за неї проголосувало понад 23% населення, а це 70 мандатів у парламенті.
Ти часом лідери партій, що входять до об’днання підписали та оприлюднили Декларацію і зобов‘язалися формувати список у відкритому режимі: опублікувати автобіографії, декларації про доходи, свідоцтво про освіту та відомості про громадянство України потенційних депутатів. Списки кандидатів оприлюднять наприкінці липня і поки залишають двері відчиненими.