Очікуваної гіперактивності виборців на Донеччині не зафіксовано
Люди голосували досить мляво. Проте на дільницях намагалися створити святкову обстановку - повсюди грала музика. Виборці голосували “за краще життя”, навіть ті, кому краще вже нікуди.
“Я хочу, щоб наше місто було найкращим, найкрасивішим, щоб наші люди мали гідну роботу, гідну зарплату і гідне життя. Все інше: асфальт і все-все - це всі складові комфорту. Це необхідно мати, саме за це я і голосував”, - сказав народний депутат України Ринат Ахметов.
Процес волевиявлення на Донбасі затьмарила смертю кандидата в депутати в Докучаєвську міську раду. Від гострої серцевої недостатності у себе вдома помер 56-річний Павло Тарасенков. З бюлетенів його прізвища ще не встигли виключити. У тервиборчкомі пояснили - в законі не зазначено як діяти у подібних випадках, тому чекали вказівки ЦВК.
“Якщо до дня голосування настає смерть кандидата в депутати, то виборча комісія приймає рішення про “вибуття” з голосування такого кандидата, коли смерть кандидата настає в день голосування - в законі цього, на жаль, не прописано, тому на даний момент ми очікуємо пояснення ЦВК”, - каже голова Докучаєвської міської виборчої комісії Наталя Юфєрева.
Час від часу на виборчих дільницях утворювались черги. Пояснювали це великою кількістю бюлетенів - до 10 примірників в одні руки.
“Це дуже незручно, але знову ж таки, так, як я знаю за яку партію голосую - я конкретно знайшла свою партію, тих людей, яких я підтримую, решта мене не цікавили”, - розповіла виборець Людмила.
Також на Донеччині зафіксували своєрідний рекорд з довжини бюлетеня - близько метра.
“Вибори в депутати міської ради Донецької області, тут 39 партій, тому він такий довгий”, - зазначила член виборчої дільниці Яна Романенко.
Особливих порушень виборчого процесу на Донеччині спостерігачі не зауважили.