700 лебедів оселилися на Тузлівському лимані

6 травня 2021, 07:42
Читать новость на русском

На Одещині, на території Тузлівських лиманів, вже протягом двох місяців залишаються близько 700 лебедів-шипунів. Птахи є не лякливими і дозволяють туристам підходити майже впритул.

Навесні багато видів птахів перебувають на акваторіях Нацпарку Тузлівські лимани. Особливо багато серед них птахів, які мігрують.

До речі Українські полярники побачили китів-горбачів: тепер вони потраплять до китового фейсбуку

Лебеді на Тузлівських лиманах

Як повідомляє еколог та керівник науково-дослідного відділу нацпарку "Тузлівські лимани" Іван Русєв, протягом останніх 2 місяців в нацпарку ще живуть близько 700 лебедів-шипунів.

Основна частина лебедів – майже 500 птахів – оселилися поблизу пункту спостереження "Кордон Тузлівська Амазонія". Вони дифузно розташувались по акваторії лиману Шагани, де є водорості та мотиль для їжі.

Лебеді, розповідає науковець, майже всі дорослі, але вони цьогоріч вже не будуть розмножуватися. Лебеді-одинаки активно живляться на волі і відпочивають на піщаних косах лиманів.

На "Кордоні Тузлівська Амазонія" ці види птахів майже не лякливі і підпускають туристів дуже близько. Спостерігати за поведінкою таких птахів дуже цікаво і привабливо,
​ – зазначає Іван Русєв.


Лебеді майже не лякаються людей / Фото з фейсбуку Івана Русєва

Раціон лебедів в нацпарку складається переважно з водяних рослин та мотиля. Знаходять їжу птахи в основному під водою, де поїдають різні частини водяних і болотяних рослин, а також черв'яків, мотиля і молоді мушлі.

Що відомо про Тузлівські лимани?

Це лимани Татарбунарського краю на Одещині – екосистема, що з 1996 року є частиною Рамсарських угідь України. Лимани мають статус природоохоронної території. Загальна площа Тузлівських лиманів становить 206 квадратних кілометрів, глибини становлять 1,6 – 2,5 метри.

Тузлівські лимани екоактивісти називають "пологовим будинком" риб Чорного моря, адже це ідеальне місце для нересту риб і гніздування сотень видів птахів, багато з яких – червонокнижні.

Дані з "О, Море"