Адміністрація морських портів приховала про розлив нафти у Чорному морі, – екоінспекція
Під час надзвичайної ситуації в Чорному морі відбувся розлив нафтопродуктів ймовірно з судна "Аметист". Адміністрація морських портів України, яка знала про цей інциндент, не повідомила про Держекоінспекцію.
Організація дізналася про ситуацію із засобів масової інформації. Про це повідомив на фейсбук-сторінці очільник ДЕІ Андрій Мальований.
Варто прочитати Як запобігти російській анексії Чорного та Азовського морів: відповідь генерал-лейтенанта
АМПУ не виявили порушень
За його словами, дізнавшись про факт забруднення Чорного моря, в Держекоінспекції дали запити:
- АМПУ;
- Чорноморської Філії ДП "АМПУ";
- капітану морського порту "Чорноморськ";
- Державній прикордонній службі України
Адміністрація морських портів України повідомила, що жодних порушень не виявлено.
Екологи почали діяти самостійно
Після цього екологи разом із прикордонниками вирішили самі перевірити інформацію.
Наші співробітники зафіксували на поверхні води плями забруднення нафтопродуктами та помітили сліди сорбенту, який використовується для збору з водної поверхні нафтопродуктів. Тобто в АМПУ знали про цей випадок і просто хотіли приховати результати катастрофи,
– зазначив Мальований.
Згодом працівники ДЕІ зібрали проби води та направили їх на лабораторний аналіз. Також екологи написали заяву до поліції через забруднення моря, а в прокуратуру — заяву через приховування екологічного лиха АМПУ.
Розлив нафти у Чорному морі: що відомо
- 25 листопада в селищі Олександрівка біля Чорноморська тонуло судно Морської пошуково-рятувальної служби "Аметист". Навколо нього утворилася пляма нафтопродуктів.
- Адміністрація морських портів і пошуково-рятувальна служба заперечили цю інформацію. Проте видання "Думская" опублікувало відео з місця події. На ньому можна побачити розлив нафтопродуктів.
- 26 листопада заступник начальника Держекоінспекції в Одеській області Володимир Караулов підтвердив інформацію, що на площі 480 квадратних метрів справді розлилася нафта.