НАБУ підтвердило зв'язок нардепа Фаєрмарка з "Ян Де Нул Україна"

9 грудня 2016, 12:04
Читать новость на русском

Народний депутат Сергій Фаєрмарк може бути пов'язаний з кіпрськими офшорами, власниками української компанії "Ян Де Нул Украна", яка виграла тендер на днопоглиблення в порту "Южний".

Як повідомили джерела в правоохоронних органах, про це свідчать документи, вилучені вчора співробітниками НАБУ в офісі "Ян Де Нул Україна", а також в особистих автомобілях і квартирах менеджерів компанії.

Зокрема, під час обшуку в багажнику одного з автомобілів була знайдена сумка від ноутбука, в підкладці якої виявлений флеш-накопичувач, що належить Олександру Лазанюку, особистому фінансисту Фаєрмарка. На електронному носії інформації знайдена оборотно-сальдова відомість по "корупційні ренти", а також скани внутрішніх реєстрових документів кіпрських компаній Havoret Investments Limited і Medit Consortium Dredging Company Limited, що підтверджують повноваження кінцевого бенефіціарного власника, загального для обох юридичних осіб.

Не виключається, що на основі отриманих матеріалів буде ініційовано звернення до парламенту для зняття з Фаєрмарка депутатської недоторканності, так як в електронній декларації депутата не вказано, що він володіє будь-яким корпоративними правами.

У прес-службі самої компанії відзначають, що співробітники НАБУ зробили обшуки не тільки в офісі, а також за домашніми адресами і в особистих автомобілях керівництва "Ян Де Нул Україна".

"НАБУ вилучили всю документацію, електронні носії та комп'ютерну техніку", – заявили в прес-службі.

У компанії вважають, що обшуки пов'язані зі спробою заблокувати участь компанії в тендерах щодо днопоглиблення на суму в 2,5 млрд грн в порту "Южний", призначених на кінець грудня.

Як повідомлялося раніше, в жовтні 2016 року компанія "Ян Де Нул Україна" виграла тендер на проведення днопоглиблювальних робіт в порту "Южний". Однак результати тендеру були оскаржені Антимонопольним комітетом України, оскільки пропозиція компанії-переможця було дорожчою, ніж у конкурента на 90 млн грн. Було також встановлено, що "Ян Де Нул Україна", спершу належала відомій бельгійській компанії, а перед оголошенням результатів тендера змінила власника. Власником 55% акцій "Ян Де Нул Україна" стали дві кіпрські офшорні компанії, а директором призначено екс-помічника Сергія Фаєрмарка – Андрія Розова.

Глава тендерного комітету, начальник філії АМПУ в порту "Южний" Максим Широков, якого ЗМІ пов'язують з Сергієм Фаєрмарком, заявив, що зміна власника не є порушенням, а Кіпр частина Євросоюзу, тому у нього не було підстав для зняття "Ян Де Нул Україна" з торгів. Сергій Фаєрмарк також спростував висунуті звинувачення в лобіюванні "Ян Де Нул Україна".

В кінці листопада прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Адміністрації морських портів (АМПУ) скасувати тендер на реконструкцію морського підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів морського торгового порту "Южний" і провести новий через систему електронних державних торгів ProZorro.

Вчора крім офісу "Ян Де Нул Україна" співробітники НАБУ провели обшуки також в приміщенні філії АМПУ в порту "Южний", а також в квартирі Максима Широкова.