Головні новини 4 липня: негода на Львівщині, масова стрілянина у Києві, Зеленський в Одесі
Негода повернулася в Україну – на Львівщині затопило цілі села. У Києві сталася масова бійка зі стріляниною. Зеленський завітав в Одесу та влаштував "розбір польотів". В Україні проходять акції на підтримку підозрюваних у справі Шеремета. Такими були головні новини 4 липня.
Найважливіші новини Україні і світу за сьогодні, 4 липня:
Негода затопила село на Львівщині
Україну знову накрили сильні зливи, які 3 липня спричинили паводки та підйом рівня води у річках.
Важливо Грози, шквали та град: негода сунеться на північні та центральні регіони України
Через дощі та шквали вітру без електропостачання 4 липня залишився 21 населений пункт в Україні. На Львівщині підтопило кілька сіл. Синоптики знову оголосили штормове попередження.
Яка зараз ситуація на Львівщині
Велика вода знову завдала збитків на Львівщині.
Найбільше постраждали села Старосамбірського району:
- Лопушниця;
- Стар'ява;
- П'ятниця;
- Заріччя;
- Княжпіль;
- Терло.
Внаслідок сильних опадів підтопило підвали житлових будинків, господарські будівлі, присадибні ділянки. Також вода розмила сільські дороги. Місцеві жителі розповідають, що лише за 1,5 години зливи піднялись ріки та потічки, мости – "попливли".
Масова стрілянина у Києві
Поблизу Бессарабської площі у Києві вранці 4 липня розпочалися сутички. Натовп людей влаштував розбірки зі стріляниною. У результаті перестрілки троє людей отримали травми.
Відомо, що конфлікт виник між двома компаніями. Згодом суперечка переросла у бійку, під час якої один з учасників дістав зброю та здійснив декілька пострілів. Для з'ясування всіх обставин події до Печерського управління поліції доставили 10 осіб. Правоохоронці вже відкрили кримінальну справу за частиною 4 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.
Що відомо про постраждалих у стрілянині: головне
- Від перестрілки постраждали троє людей.
- Одна з учасниць отримала поранення ноги, лікарі надали їй допомогу на місці події.
- Ще двоє чоловіків отримали ножові поранення та були госпіталізовані до лікарень.
Стрілянина в центрі Києва: дивіться відео (18+)
Зеленський в Одесі
Володимир Зеленський завітав з робочим візитом в Одесу. Там президент України обурився повільними темпами ліквідації наслідків аварії танкера Delfi. Судно затонуло біля берегів Одеси неподалік від міських пляжів ще у листопаді 2019 року і досі лежить на мілині.
Тож, Зеленський вирішив особисто зайнятися цим питанням. Своє обурення президент висловив особисто меру Одеси Геннадію Труханову та чиновникам, які займаються цим питанням.
Якого числа приберуть цю махину? У людей пляжні відпустки. Ми з листопада показуємо, що ми імпотентна влада. Просто заберіть його. Якщо не здатні прибрати самі, ми відправимо когось із ДСНС, розріжемо і вивеземо. Тоді вже нікого не цікавитиме законно це, чи незаконно,
– пригрозив Зеленський.
Що не так із демонтажем танкера Delfi
- Місцеві чиновники спихають все на компанію судновласника, яка постійно переносить термін виконання демонтажу судна.
- Водночас сам представник компанії сказав президентові, що міська екологічна служба не дозволила порізати судно на частини й вивезти його.
- Після цього глава Одеської ОДА Максим Куций запевнив, що до 20 липня судно приберуть.
Цікаво Витік палива з танкера "Делфі": пляма вже біля пляжу "Отрада", у прокуратурі це спростовують
Акції на підтримку підозрюваних у справі Шеремета
У багатьох містах України 4 липня відбулася всеукраїнська акція "200 днів брехні". Активісти виступають проти переслідування фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Мовиться про волонтерку Юлію Кузьменко, ветерана АТО і музиканта Андрія Антоненка та військову медсестру Яну Дугарь.
Акція у Києві
За попередніми даними в центрі Києва зібралось понад 1000 людей. Загалом акція минула мирно. У парку Шевченка відбувся концерт. Після нього учасники акції підійшли до будівлі МВС і запалили там фаєри, а далі рушили до Офісу Президента.
Головні питання учасників акції до МВС: Чому не шукають справжніх вбивць? Чому за ґратами непричетні люди? Чому не помічають безліч доказів невинуватості Андрія, Юлі, Яни й відверті факти брехні правоохоронців?
Акції відбулися і в інших містах України, зокрема у:
- Львові;
- Харкові;
- Запоріжжі;
- Луцьку;
- Дніпрі;
- Одесі.
Вбивство Павла Шеремета: головне
- Автомобіль із журналістом Павлом Шереметом вибухнув 20 липня 2016 року в Києві. Журналіст загинув на місці.
- Після кількох років розслідування справи слідство відкинуло всі версії скоєння злочину, окрім "вбивства з метою дестабілізації ситуації у країні шляхом ліквідації відомої особи".
- У грудні 2019 року поліція затримала підозрюваних у справі. За інформацією слідчих, мотив – начебто Шеремета вбили, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, задля дестабілізації ситуації в країні".
- У травні слідство змінило мотив на такий: невстановлені особи, діючи з особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту.
- І ці невстановлені люди "залучили" Андрія Антоненка, Яну Дугарь і Юлію Кузьменко. Про гроші у кваліфікації вбивства даних немає.
- Досудове розслідування у справі про вбивство Павла Шеремета завершилось місяць тому. Матеріали готові до передачі в суд. Проте наразі з документами ознайомлюються захисники підозрюваних. Після завершення досудового розслідування, матеріали передали на розгляд адвокатам.