Податкова реформа – це основний інструмент регулювання економіки країни, – Насіров

16 листопада 2016, 01:11
Читать новость на русском

Гість програми "Лівий берег" з Сонею Кошкіною – глава Державної фіскальної служби Роман Насіров.

Про видобуток бурштину

Рента на видобуток бурштину не працює. Бо легально в Україні його можуть добувати 2 чи 3 підприємства. Тобто, щоб платити за видобуток – бурштин потрібно добувати. А чому ці підприємства цього не роблять – це питання не до мене.

Про банківську систему

Скажу вам чесно: я трохи не довіряв банківській системі, страхував себе від ризиків коливання курсу, тому переводив гроші у долари.

Я не був готовий йти на такий ризик – класти гроші у ненадійний банк, який платить великий відсоток. Класти гроші у хороший банк, який платить 1-2% річних – теж не готовий. Тому на момент декларування, я гроші у банку не зберігав, крім кількох мільйонів гривень, що я маю на рахунку.

Я не думаю, що я маю зберігати гроші в банках, давати хороший приклад чи поганий. Кожен сам має право обирати, як йому зберігати свої фінанси.

Куди йдуть корупційні гроші

Цей процес регулюється кримінальним кодексом. Якийсь час ці гроші зберігаються в слідчого. Але в більшості випадків ці гроші передають в бухгалтерію, а звідти в банк або казначейство.

Про "Чорну сотню"

Це експериментальний проект, який не збирає гроші, а лише контролює. Це механізм контролю, який спрямований на боротьбу з контрабандою.

Про відставку Марушевської

Це було неочікувано. Мені приходять і кажуть, що Марушевська написала заяву за власним бажанням. Кажу: "Покажіть хоч заяву. Може, вона є, може, її немає, може, це якийсь черговий піар". З’являється заява і в ній написано: "Прошу звільнити мене за згодою сторін".

Для мене це новина, бо звідки може з’явитися така заява. Яка згода сторін, яких сторін? Немає жодної згоди зі сторони ДФС. Якщо є бажання піти, можна написати "за власним бажанням", але не "за згодою сторін".

Це, знаєте, такий трюк, щоб ще стати на облік на біржу і отримувати допомогу з безробіття.

Про результат роботи Марушевської

З 25 регіонів Одеса знаходиться на 21 місці по виконанню поставлених задач. Одеса не надто й велика по наповненню бюджету. Це десь 6.5%, невеликі цифри. Але якщо всі інші регіони показують 15% перевиконання плану поставлених задач, то Одеса – десь 8% недовиконання. Це одна проблема.

Інша проблема: прискорення митного контролю. З точки зору часу оформлення, то Одеса десь на 15-20 місці. Тобто це навіть не десятка лідерів. Протяжність оглядів збільшилась по всіх регіонах, а не лише в Одесі, тож це не результат.

А відповідаючи на заяву, що саме за останній час на розмитнення в Одесу зайшло 650 компаній – про це не можна говорити об'єктивно наразі. Ми це будемо досліджувати якраз зараз. Ніхто точно не знає, скільки компаній, "білих" чи ні, зайшло на розмитнення точно.

До речі, саме в Одесі Департаментом контрабанди було виявлено найбільше порушень.

Про контрабандні сигарети

У Молдову вони їхати не збиралися. Тобто вони пройшли через порт, все коло закривається в Одеській митниці і їдуть нібито транзитом у Молдову. Тобто проштампувати б декларації, що теоретично виїхали у Молдову, але не було б в’їзду. Так би вони пройшли. Ми цю схему зупинили разом з СБУ. Ці контейнери вилучили.

Про результати заповнення е-декларацій

Ми чекали коли, усі заповнять декларації. Бо для нас – це податкова інформація. Тобто сам декларант сам все повноцінно задекларував. А що далі? З цього тижня ми робимо детальний аналіз всіх декларацій і будемо порівнювати їх з тією інформацією, яка є в нас.

Тобто в разі виникнення якихось питань, ми викликаємо декларанта і звіряємо його по нашій базі даних. Якщо є відчутні розбіжності між інформацією в декларації та інформацією, яка є в нас – можна складати акт.

А це вже можна передати в Прокуратуру чи навіть відкривати кримінальне провадження. Нам не треба бачити умовний мільйон, який задекларував чиновник. Але він має пояснити, звідки він його взяв.

Про свої квартири в Лондоні

Квартири в Лондоні були, я в них жив. Але з 2013 року в мене, по суті, немає цих квартир, я в них не проживаю. Тому вони і вказані в графі "нематеріальні статки".

Я, насправді, досі займаюсь юридичною частиною цього питання. Я це зробив для того, щоб в реєстрах були зняті з мене особисто права на Leasehold цих квартир. Вони мені не належать ще з 2013 року. Вони були передані у відповідні руки. Але якби я їх не задекларував, то до мене прийшли б з питаннями. Бо в реєстрах вони є, а в декларації – ні. Тому я був змушений їх записати.