Політичні амбіції та ймовірна відставка Саакашвілі: відверта розмова з Марушевською
Гість програми "Лівий берег" з Сонею Кошкіною — голова Одеської митниці Юлія Марушевська.
Ультиматум Саакашвілі
– Саакашвілі – це не просто губернатор, і ті, хто прийшли з ним, прийшли зайняти не просто посади. Адже ідея призначення була – це не просто знайти чергового чиновника, який буде відписувати папірці.
В умовах працюючих інституцій – це (ультиматум, – "24") порушення субординації і ризикований крок, який не вписується в демократію. Але в умовах майже непрацюючої горизонталі влади – цей крок має місце бути.
Саакашвілі проти Гройсмана?
– Міхеїл Саакашвілі не закликав не підтримувати Гройсмана, як кандидата на посаду Прем’єр-міністра. Він виступив проти тих умов, в яких відбувається це майбутнє призначення. Коли доля всієї країни вирішується в кількох кабінетах. Адже людину на посаду вибирають способом перемовин, а не шляхом пошуку професіоналів.
Це узгодження бізнес-інтересів, а не тільки інтересів Банкової та Грушевської.
– Адже ми бачимо, як обирають міністрів – з довірених осіб. З позиції чи лояльний, чи нелояльний до дерибану.
Всім видно, що це фейк (обрання нового уряду, – "24"), лялькова гра. Зараз створюються небезпечні умови для всієї нашої держави. Коли замість того, щою міністрів призначати, керуючись національними інтересами, керуються приватними інтересами.
Що буде далі з командою Саакашвілі
– Ми зустрілися з усіма головами районів і тими, хто прийшов в Одеську область щось робити. Ми обговорювали нагальні проблеми, де є тиск. Адже ми сюди прийшли не за посадами, нам цікаво робити щось краще.
Тому було сформульовано, що якщо ми не можемо нічого зробити як чиновники, то будемо виходити в нішу площину. Громадську, наприклад.
– Це відбудеться за тих умов, якщо не буде реакції на наше звернення. Я думаю, що це справа декількох днів і не тижнів. І думаю, що це пов'язано з формуванням чи неформуванням Кабінету міністрів, коли це вже нарешті закінчиться і буде звернена увага на те, що коїться в Одеській області.
Ймовірна відставка Саакашвілі
– Я думаю, що в Банкової є сподівання позбавитися від Саакашвілі. Але, як на мене, це був би ризикований і нерозумний крок. Але якби його навіть звільнив Президент, то думаю, що Саакашвілі отримав би електоральні бали.
Результати роботи реформаторської команди
– Ми ставили перед собою певні цілі. Наприклад. Саакашвілі хотів відремонтувати дорогу Одеса-Рені. Ми прийшли в цинічну і зневірену область, де люди зовсім не вірили чиновникам. А ми показали, що адміністрація може працювати не як розподілювач потоків. Наступний крок – це запуск Центру обслуговування громадян.
Нам запропонували сумне приміщення, на якому відмили багато грошей. Такий собі оновлений варіант совкового підходу. А ми створили просторе та світле приміщення, де люди отримують відповідний сервіс.
Політичні амбіції Саакашвілі
– Я не впевнена, що коли Саакашвілі говорив про політичну площину, то мав на увазі "Рух за очищення". Адже "Рух за очищення" не працював, як політична партія. Це справді були зібрання людей, які обговорювали проблематику в суспільстві.
Дострокові парламентські вибори
– Дострокові вибори потрібні, щоб розрядити ситуацію, коли фактично заблокована діяльність та розвиток. Я бачу це по митному комітету, який відмовляється голосувати за якісь законопроекти. Я бачу й достойних людей в парламенті, але є багато тих, хто себе веде неадекватно.
Якщо буде рішення створити партію (від Саакашвілі, – "24") і йти на ці вибори, то, звісно, це (проведення виборів, – "24") матиме сенс.
Конфлікт з заступником
– Ті заступники, які були призначені раніше, вони всі відсторонені. На ключових посадах ми контролюємо ситуацію на Одеській митниці.
Щодо Іваненка. Це не протиріччя. Це людина, яка прийшла мені у спадок від Насірова. Була доведена корупційна схема і я написала заяву на ім’я Насірова, що хочу його звільнити.
– Мені сказали, що підстав для звільнення немає. Тому я в межах своїх повноважень відсторонила цю особу від роботи і він пішов у відпустку.