Співробітники ДФС в Одеській області виявилися фігурантами шести кримінальних справ

19 квітня 2018, 18:19
Читать новость на русском

Стосовно старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ Дмитра Дікусара та старшого слідчого з особливо важливих справ Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області Ігоря Свінціцького, що стали фігурантами скандалу навколо великого будівельного холдингу "Мегалайн", відкриті кримінальні виробництва.

Про це розповів один із співробітників ГУ ДФС в Одеській області.

За словами джерела, Дмитро Дікусар та Ігор Свінціцький фігурують в шести кримінальних виробництвах, що стосуються вимагання та підроблення, а також в дисциплінарному провадженні в частині перевищення службових повноважень.

"Те, що Дікусар і Свінціцький засвітилися в скандалі з "Мегалайн", – не випадковість. Вся справа в тому, що ЗМІ тільки зараз дізналися, як ці двоє "заробляють" за рахунок бізнесу, і частина їх схем виплила назовні, – стверджує інформатор. – А схем у них дійсно чимало, адже це найголовніші корупціонери на весь регіон. У них довгий "послужний список": цілих шість кримінальних проваджень по вимаганнях, підробленнях та дисциплінарне провадження щодо перевищення службових повноважень".

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали про те, що в 2013 році відносно службових осіб підприємств холдингу "Мегалайн" було відкрито кримінальне провадження за нібито несплату податків. При цьому від джерел в "Мегалайн" журналістам стало відомо про те, що чиновники ГУ ДФС в Одеській області через посередників запропонували представникам холдингу закрити провадження за $ 300 тисяч.

У той же час, як повідомлялося, вже минулого тижня після появи в ЗМІ цієї інформації в "Мегалайн" спростували повідомлення про вимаганнях з боку чиновників.

Як розповіло тоді журналістам джерело, фіскали погодилися закрити провадження щодо холдингу за $ 150 тисяч, а також в обмін на квадратні метри на об'єктах, що будуються загальною вартістю $ 150 тисяч і "злив" інших будівельних компаній, з яких можна вимагати гроші.

У зв'язку з тим, що відбувається, представники компаній, які опинилися під тиском фіскалів, прийняли рішення об'єднатися, створивши громадську ініціативу під назвою: "Ні корупції та здирництва у фіскальній службі".

"Всі постраждалі представники компаній, які відчувають на собі тиск фіскалів, будуть боротися з корумпованими чиновниками Одеської області разом, – говорить один з представників громадськості в області Михайло Алегорін. – Підприємці, які не хочуть працювати в таких умовах, уже створюють громадську ініціативу "Ні корупції та здирництва у фіскальній службі".

За словами активіста, всі представники бізнесу, які теж постраждали від протизаконних дій Ігоря Свінціцького, Дмитра Дікусара та інших чиновників, можуть повідомити про це, звернувшись безпосередньо до підприємців, які об'єдналися.

"Ми закликаємо всіх бізнесменів, які теж постраждали від свавілля Дікусара, Свінціцького і їм подібних, не мовчати і говорити про це нам, таким же потерпілим, – каже Михайло Алегорін. – Всю інформацію про корупційні схеми цих фіскалів можна надіслати нам на електронну адресу: odesa-dfs@i.ua".