Територія нескорених. Протестні площі в Одесі
Знаменитий одеський гумор, самодостатність та вміння ніколи не відступати від своїх позицій зробили Одесу одним із найпопулярніших міст України. Звичайно ж, люди, які на все мають власну думку, не можуть обходитися без протестів.
Тож у місті вони проходили нерідко. Однією з відомих локацій Одеси є Потьомкінські сходи, збудовані в 19 столітті. Їхня перша назва - Рішельєвські, вона походить від імені першого градоначальника Одеси герцога де Рішельє.
В епіцентрі історичних подій вони опинилися 1905 року, під час першої російської революції. Тоді відбулося повстання на панцернику "Потьомкін". Бунтівний військовий корабель прибув в Одесу, його зустрічали тисячі людей.
А просто перед Потьомкінськими сходами стоїть пам'ятник герцогу де Рішельє - тому самому, на честь якого спершу були названі сходи. В народі скульптуру прозвали пам'ятником дюку. Площа перед ним стала місцем одеського Євромайдану.
Революція Гідності в Одесі починалася з іншої площі, Думської.
Вона знаходиться перед мерією. Тодішня влада вірила, що народний гнів можна заборонити. Тож згідно з постановою суду протест на Думській площі оголосили поза законом.
Мітинги тут тривали вже після перемоги Євромайдану. На Думську площу сходилися проросійські активісти. Однак у відповідь на їхні заходи в той же час на тому ж місці з'являлися з національною символікою українські патріоти. У підсумку, вони не дозволили, щоб протягом весни в Одесі повторився сценарій із терористами, як то було на Донбасі. Нескорені Одеси захистили свою територію.