Як Одещина приймає переселенців
Втекли від війни та осіли на Одещині. Переселенці зі сходу цілими сім'ями зараз мешкають у пансіонатах та санаторіях біля моря. На умови не скаржаться. От тільки роботу не можуть знайти. Нині переселенців утримують переважно волонтери та самі пансіонати.
Один з трьох пансіонатів в Сергіївці, в якому живуть переселенці з особливими потребами. Їх тут зараз майже 2 сотні.
Загалом на Одещині майже тисяча переселенців з особливими потребами.
Переїхавши сюди, переселенці оформили державну допомогу. Майже 900 гривень на місяць для інвалідів, 450 — для працездатних. Це на перші два місяці – потім зменшать удвічі. Донбасівці скаржаться, що цього мало. Працювати згодні, але ніде.
Гроші на переселенців збирають волонтери та виділють кошти пансіонатів, які ті заробили за літо. Але грошей скоро у пансіонату не стане. А переселенці побоюються, що їхнє нинішнє життя в кредит, і рано чи пізно з них спитають – тільки віддавати нічим. І не треба, запевняють в Одеській ОДА. Обіцяють – усе і всім компенсує держава.
Більше того, вже готують для переселенців місця в області. Держбудівлі переобладнують, аби в них можна було жити.
Ті люди які точно хочуть залишитися у нас - є такий список і ми вже готуємо місця проживання для чіткого прибування їх в Одеському регіоні -есть приватний сектор, є територіальні центри. Ми зараз готуємо базу щоб розмістити цих людей,
— запевняє виконувач обов’язків начальника управління Одеської ОДА.
Та таких, хто хотів би тут осісти – не багато. Хочуть іншого. Повернутися додому у мир.