Один парк вітроелектростанцій може забезпечити електрикою 34 тисячі будинків
Для декого вони можуть видаватися елегантним доповненням ландшафту, який до того ж допомагає вирішити проблеми з електропостачання. Для інших – непотрібний технологічний винахід, який псує заміські пейзажі.
Та незважаючи на полярність думок, принцип роботи вітрових електростанцій – дуже цікава тема, більше про яку дізнаємося далі.
Система роботи вітрових електростанцій автоматизована. Більше того дистанційно можна й змінити кут нахилу лопатей. Такими чином можна досягти максимальної ефективності турбіни відносно швидкості вітру.
Звісно, після того, як лопаті повністю очищені і турбіна засмоктала чимало вітру, все ще необхідно його перетворити на електроенергію. Для цього у кожній турбіні працює двигун.
Цей генератор розташований у відсіку під назвою гондола, розміщеному на висоті 80 метрів у верхній частині вежі турбіни.
Вітер, можливо, ніколи не генеруватиме достатньо електроенергії для забезпечення усього міста. Та це один із природних ресурсів, який ніколи не вичерпається, незалежно від того, як інтенсивно ми його використовуватимемо.