Російська "могутність" похитнулася: як держави з ОДКБ мінімізують вплив Кремля

28 вересня 2023, 20:58
Читать новость на русском

Кожна держава ОДКБ диверсифікує свою зовнішню політику та мінімізує вплив Росії. Країни це роблять у межах своїх геополітичних можливостей та наявності союзників.

Про це 24 Каналу заявив політолог Олег Саакян, зауваживши, що це почало відбуватися тоді, коли позиція Росії похитнулася.

Дивіться також Путін там уже не з'явиться: чи вислизне Вірменія з-під впливу Росії

"Коли російська "могутність" похитнулася, коли Україна доводить, що Росія вже не є глобальним лідером, а максимум, на що може претендувати – регіональне лідерство", – сказав Саакян.

ОДКБ – організація договору про колективну безпеку. Однак, політолог зазначив, що там забули дописати, що від Росії. Адже держави туди пішли не від хорошого життя. А через те, що були в серйозній геополітичній залежності від країни-агресорки.

Так ці країни хотіли мінімізувати ризики, аби не отримати війну, провокації та окупацію їхньої території з боку росіян.

Вони погодилися йти у цей геополітичний проєкт, бувши "трофеями" для російської імперської корони,
– наголосив Олег Саакян.

І в Казахстані, і у Вірменії, попри те, що ці країни є членами ОДКБ та Митного союзу, призначені люди, які стежать за тим, аби Росія не змогла обходити через них санкції. Політолог зазначив, що жодна з компаній цих країн не отримала санкції, які б доводили те, що вони допомагали країні-агресорці.

Росія таємно надіслала листа Європі: дивіться відео

Росія як завжди проти

Тим часом Вірменія хоче підписати Римський статут. Цей формальний процес триває уже пів року. Щоразу, коли відбувається новий етап узгодження цього статуту, росіяни обурюються.

"Щоразу вони репетують, що це "недружній крок, що це агресивний крок проти Росії" й все інше, як вони завжди це роблять. Але Вірменія тут невпинна", – наголосив політолог.

Вірменія виходить з-під впливу Росії

  • Країна-агресорка поступово втрачає свій вплив на пострадянські країни. Зокрема, з-під впливу Кремля виходить Вірменія. Країна зближується із Заходом. Усе через те, що Росія не захотіла або не змогла захистити її від того, що вона вважає агресією з боку Азербайджану.
  • Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян визнав, що залежність його країни від Росії у сфері безпеки є стратегічною помилкою. Мовляв, коли вірмени "скуштували гіркі плоди цієї помилки", тепер країна робить дуже невиразні спроби диверсифікувати свою політику у сфері безпеки. Також він дорікнув, що Росія не виконала зобов'язань щодо гарантування безпеки населення Нагірного Карабаху.
  • Міноборони Вірменії заявляло про проведення спільних навчань зі США у межах підготовки до міжнародних миротворчих місій. У Кремлі тоді заявили, що інформація про проведення навчань Вірменії та США буцімто викликає "настороженість". Москва, мовляв, глибоко "аналізуватиме ситуацію".