Офіційних заяв про підвищення пенсійного віку для жінок не було

5 листопада 2010, 17:39

Українські жінки можуть спати спокійно. Їхній пенсійний вік ніхто й не збирався підвищувати. Принаймні поки що.

Прем’єр Микола Азаров каже, що жодних офіційних заяв про це не було. А підняти це питання можна буде лише після проведення пенсійної реформи. Тож теперішні розмови - лише штучне роздмухування неіснуючої проблеми напередодні місцевих виборів.

Вітчизняні фахівці пішли ще далі. Вони взагалі вважають питання не актуальним для нашої держави, оскільки воно жодним чином не вирішить проблеми пенсійного фонду. Підвищення вікового бар`єру на рік дасть можливість перекрити дефіцит лише на пару відсотків.

”Ця тема була розкручена нашими опонентами, розкручувалась в період передвиборчої кампанії, мені неодноразово доводилось говорити про те, що ми будемо проводити пенсійну реформу, обов'язково. Суть реформи, багато разів говорив, повторюю не в тому, щоб підвищити пенсійний вік, а зробити пенсійну систему такою яка б зацікавлювала з 1 робочого дня кожну людину, кожного громадянина України”, - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Пенсійна система яка діє зараз в Україні, може ефективно працювати лише за умови, якщо на одного пенсіонера припадає 5 працюючих, відзначають фахівці. Однак у нас це співвідношення зараз становить ледь не 1 до 1.

“Прийде час, коли державна пенсійна система перейде, я б так сказав, на задній план, а левова частка всіх накопичень буде тільки за рахунок самої людини”, - каже голова Асоціації підтримки прогресивних реформ В'ячеслав Редько.

Економісти вважають, що не роботодавець, а сам працівник сплачував внески до Пенсійного фонду. У такий спосіб, кажуть фахівці, зникне потреба платити зарплату в конвертах і можна буде відійти від зрівнялівки при виплаті пенсій.

”Кожен громадянин, який бере участь в цій системі, він отримує не просто гарантоване пенсійне забезпечення, а це гарантоване пенсійне забезпечення абсолютно відгороджує його трудовий вклад і являється відсотком, який відраховується громадянином на свій власний пенсійний рахунок, який діє за принципом депозитного вкладу, який повинен компенсуватися на коефіцієнт інфляції”, - каже голова всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександр Кендюхов.

Утім, щоб реалізувати таку реформу, депутатам доведеться знову переписувати податковий кодекс, вважає екс-міністр економіки Володимир Лановий. Передусім - знизити ставку подохідного податку.

”Не може людина заплатити 17% до бюджету, а потім ще 20-15% на власний, не на власний пенсійний рахунок. Не вистачатиме засобів для існування в цьому житті і за тих умов і за тих тарифів”, - каже колишній міністр економіки Володимир Лановий.

Утім, яку б реформу не обрали можновладці, нинішні пенсіонери навряд чи її оцінять. Адже від її запровадження і до того, коли можна буде скористатися перевагами мине років 20.