Огляд преси за 13 лютого

13 лютого 2011, 00:00

Weekly.ua пише про амністію по-українськи, ”Контракти” про врожайність зернових. Про реформи Національного банку та їх наслідки пише “Профиль”.

Цього літа на волю може вийти кожен двадцятий засуджений. У Верховній Раді говорять, що ув'язнені на плечах країни сидять, а отже, випустивши їх з-за ґрат бюджет тільки виграє. тому й у першому читанні парламент проголосував за закон щодо амністії, якої за словами проекту в Україні не було вже два роки. Право залишити зону отримають ті, хто на момент скоєння злочину був неповнолітнім; вагітні жінки; ув’язнені, не позбавлені батьківських прав, які мають неповнолітніх дітей. Про амністію по-українськи читайте на сторінках Weekly.ua у матеріалі “Холодне літо 2011”.

Наприкінці 80-х років минулого століття Україна була одним з основних постачальників продуктів харчування в СРСР. Тільки експорт зернових становив близько 20 мільйонів тонн. З того часу площі посівів не змінюються, а от врожайність чомусь зменшилась. І якщо 20 років тому з України щороку вивозилося по 20 мільйонів тонн зерна, то 2010 з моменту збору врожаю по 31 грудня - експортували трохи більше 2 мільйонів тонн врожаю. Чи стане Україна житницею Європи знають “Контракти” у статті ”Правильне харчування”.

Вже цьогоріч українці можуть очікувати на фінансову революція. Національний банк пропонує цілий пакет реформ, які покликані для того щоб змінити правила залучення депозитів. Схема гри проста - у Нацбанку чекають, що економіку забезпечують довготривалими до того ж недорогими кредитами. На кому ж відіб'ються реформи та хто їх профінансує читайте на сторінках видання “Профіль” у статті “ А деньги оставим в банках”.