Огляд преси за 14 вересня
Як уберегтися від карткових шахрайств знає "Дeловая столица". За якими відсотковими ставками буде відбуватися кредитування під заставу ПДВ-облігацій читайте в "Экономических известиях". Про транспортний збір в Україні - на шпальтах видання "Известия".
Картковий ринок накрила нова хвиля шахрайств. Гроші з рахунків українців почали зникати вдвічі частіше, а з розслідуванням крадіжок банки зволікають. Замість того, щоб частіше перевіряти банкомати, банкіри вирішили відігратися на клієнтах: поставили ліміт на видачу готівки та проведення ними платежів. І якщо власники приватних карток у таких випадках почасти просто закривали свої рахунки, то ті, хто отримують через банк зарплату, змушені були миритися з суворими обмеженнями та втратою грошей. Хто та як відігрався на українцях та чи можна уберегтися від карткового шахрайства - на шпальтах "Дeловой столици" у статті “Против взлома нет приема”.
Банки приміряються до кредитування під заставу ПДВ-облігацій. Середні ставки за такою позикою для корпоративних клієнтів очікуються на рівні 17-19% річних у національній валюті. Щоправда масове кредитування під заставу цінних паперів почнеться не раніше, як після першого урядового погашення за облігаціями. Детальніше - у свіжому номері "Экономических известий" у роботі “Кредитование втихую”.
Любиш кататися - люби й платити. Транспортний збір в Україні замінять акцизом з кожного літра пального. Відповідні новації закладені у доопрацьованому проекті Податкового кодексу. Розмір податку відтак залежатиме від об’єму двигуна авто, а пальне подорожчає на 70 копійок. За таких умов чи не найбільше постраждають власники старих радянських машин, а також пасажири. Для кого їзда стане розкішшю, а для кого комфортом - дізнавались "Известия". Читайте у матеріалі “Налог нашел предлог”.