Огляд преси за 15 квітня
Хто свідчитиме у “газовій” справі проти Тимошенко знають “Коментарі”. Про товарообіг між Україною та Росією пише “Корреспондент”. Як уряд збирається пильнувати за якістю бензину досліджувало видання “Власть денег”.
У “газовій” справі проти Тимошенко є одна цікава деталь - хто в ній свідчитиме. У ЗМІ вже припускали, що у Генпрокуратуру можуть викликати російського прем’єра Володимира Путіна. Крім того, для свідчень обов’язково викличуть й іншого свідка - екс-Президента Віктора Ющенка. На руку нинішній владі, аби в телевізійній картинці українці знову побачили сварки Тимошенко і Ющенка. Ба більше, Віктор Андрійович стане головним медіа-обвинувачем Юлії Володимирівни. Деталі - у тижневику “Коментарі” у статті “Ющенко стане головним обвинувачем Тимошенко”.
За останній рік товарообіг між Україною та Росією практично подвоївся. Втім, у цій бочці меду, є як мінімум три ложки дьогтю - пише “Корреспондент”. По-перше, товарообіг між двома країнами підскочив, але, на жаль, не за рахунок українського експорту, а переважно завдяки російському імпорту. По-друге, на подвоєння товарообігу значно вплинув ріст цін на сировину і майже не вплинуло виробництво нових товарів і послуг. А по-третє, товарообіг зі слаборозвиненою російською економікою перевищив об’єм товарних відносин України з Євросоюзом та США разом узятих. Читайте у роботі “Нефть, Путин, самовар”.
Уряд пообіцяв пильнувати за якістю українського бензину. Втім, з виділеними на такі цілі грошима ініціатива буде нагадувати пошуки голки в копиці з сіном. Рішення, прийняте урядом у припадку боротьби за якість, вражає своєю простотою. Держтехрегулювання має намір закупити на 27 мільйонів гривень 12 пересувних лабораторій і моніторити якість палива. Витратити на це бюджетні гроші, звісно, легко. Набагато важче створити механізм взаємодії влади і учасників ринку. Тему досліджувало видання “Власть денег”. Читайте у матеріалі “Плеснуть колдовства”.