Огляд преси за 15 лютого

15 лютого 2011, 00:00

Чи зможе Україна повернути собі статус світової житниці дізналася "Деловая столица". Чим загрожують валютні війни національним економікам знає "Україна Бізнес Ревю". Яким чином позичальники можуть відмовитися сплачувати борг банку на законних умовах підкаже "Известия".

Зростаючий дефіцит харчів на планеті дає Україні унікальний шанс повернути собі статус світової житниці. Вже вдруге за останні 3 роки світ перебуває на порозі продовольчої кризи. Ціни на продукти харчування на біржах злетіли до рекордних висот. Питання доступу до дешевої їжі вже практично витіснило важливість доступу до нафти й газу. За такої ситуації Україна зі своїми родючими чорноземами могла б стати одним з ключових постачальників харчів. Що заважає нам врятувати світ від голоду - у свіжому номері "Деловай столици" у статті “Накормим всех”.

Війна за гроші. У світі дедалі частіше почали говорити про валютні війни, як чи не єдиний інструмент державного протекціонізму. Низькі ставки центробанків і щораз більша глобалізація товарних ринків роблять валюту єдиною потужною зброєю у боротьбі за гаманці покупців. При цьому, крупні гравці аж ніяк не цураються її використовувати. Взаємні валютні ляпаси вже настільки відчутні, що за руйнівною силою їх сам раз порівнювати з війнами реальними. Чим загрожують валютні війни національним економікам - аналізував фінансово-економічний тижневик "Україна Бізнес Ревю". Читайте у роботі “Валютные войны”.

Повертати кредит банку - не обов’язково. У позичальників є можливість відмовитися сплачувати борг на цілком законних умовах. Якщо суд визнає кредитний договір у валюті недійсним, банк не зможе повернути свої гроші. Банкірів такий варіант неабияк лякає, вони просять Президента звернути особливу увагу на дірки в законі, якими вже встигли скористатися деякі українські позичальники. Детальніше, як позичити і не повертати, на шпальтах "Известий" у матеріалі “Кредит “Безвозвратный”.