Огляд преси за 25 серпня
Про кумівство у вищих ешелонах влади читайте у "Вечірніх вістях", про популярні сьогодні сімейні "3D"-фотографії - у "Статусі". "Профіль" вивчав ситуацію в Україні щодо незахищеності свідків.
В Україні як вирішували, так і вирішують все куми. Масове розповсюдження корупції і службових злочинів - багато в чому обумовлене кумівством у вищих ешелонах влади. Більше сотні осіб, які займають керівні пости у державі, - починаючи від Президента і до Кабміну - призначені за політичними та родинними ознаками. І такого явища Україна не може позбутися віками. Про одвічну українську проблему - сімейності та корупції як кадрової політики, читайте у "Вечірніх вістях" у статті “Кумовья решают все”.
Сімейна "3D"-фотографія в Україні набирає популярності. Викликаний ж попитом бізнес приносить його власнику чималі прибутки. Всі компанії цієї галузі - це, як правило, сімейні підприємства, де задіяні двоє-троє людей. Нерідко вони працюють за наступною схемою: глава сімейства ліпить фігури, дружина допомагає оформляти вироби. Для створення студії так званого лайфкастингу достатньо стартового капіталу у розмірі всього лиш тисячу доларів. А щомісячний дохід фірми з персоналом у кілька осіб може бути вп’ятеро більшим. Як українці ліплять статки з глини - читайте у свіжому номері тижневика "Статус" у матеріалі “Слепили, чтобы не забыли”.
Свідки довго не живуть - а надто, якщо свідок особливо цінний для слідства. Стара відома істина, як ніколи, підходить до українських реалій. Доказом незахищеності свідків в Україні, до прикладу, є вбивство у стінах суду бізнесмена Максима Курочкіна. Смертний вирок цінний обвинувачений підписав собі тільки тим, що надто багато знав. Знати і мовчати чи сміливо свідчити заради того, щоб справедливість перемогла? Про те, чи схожий захист свідка по-українськи на сюжети детективних фільмів "Профілю" розповіли працівники міліції, правозахисники і ті, хто сам ціною власного життя опинявся в лещатах правосуддя. Читайте у статті “Осведомлен и очень уязвим”.