Огляд преси за 27 грудня
Про справи проти колишніх урядовців Тимошенко і самої екс-прем’єрки - читайте у свіжому номері видання "Дело". Про те, як Дмитро Фірташ монополізував газову інфраструктуру України докладно вивчили "Коментарі". Про причини слабкості білоруської опозиції - на шпальтах "Профіля".
18 кримінальних справ стосовно колишніх чиновників. Хтось уже затриманий, хтось сумлінно ходить на допити, а когось правоохоронці активно шукають. Високопоставлених фігурантів кримінальних справ настільки багато, що це дозволяє Генпрокуратурі у своїх стінах "сформувати" альтернативний Кабінет міністрів. Докладно про справи проти колишніх урядовців Юлії Тимошенко і самої екс-прем’єрки та про їх перспективу - читайте у свіжому номері видання "Дело" у статті ″Генпрокуратура "сформировала" Кабмин″.
Програш Юлії Тимошенко і відродження Дмитра Фірташа. Словосполучення, між якими сміливо можна ставити знак дорівнює. Після поразки Леді Ю на президентських виборах людина, яка стабільно асоціювалася з діяльність "РосУкрЕнерго", почала впевнено відновлювати свій вплив на українську економіку. Практично за рік Фірташ перетворився з віртуального в Україні бізнесмена на олігарха з реальними промисловими підприємствами. Про те, як Дмитро Фірташ монополізував газову інфраструктуру України, зайнявся скуповуванням хімічних підприємств і відновив свої позиції в електроенергетиці - докладно вивчили "Коментарі" у статті ″Друге пришестя газового короля″.
Не вибори, а просто голосування. Четвертий плебісцит Олександра Лукашенка вкотре підтвердив - Білорусь - партизанська країна, у якій кожен продовжує жити у своїй землянці. "Бацька" переміг, а опозиційний мітинг у Мінську розігнали силою. Близько шестиста його учасників опинилися за ґратами. Події ще раз підтвердили слабкість білоруської опозиції, яка виявилась незорганізованою і необ’єднаною. Причини такої ситуації - на шпальтах "Профіля" у статті ″Бесславная победа″.