Огляд преси за 29 листопада

29 листопада 2010, 00:00

Кому й для чого треба було прийняти “Податкову Конституцію” у такому її вигляді читайте у "Контрактах”. На кому заощаджуватимуть, щоб знизити касові розриви бюджету дізнавалися "Коментарі". Доки бігатимуть депутати з однієї фракції в іншу знає "Корреспондент".

Кодекс швидкого приготування. У процесі прийняття “Податкової Біблії” за Азаровим привертали увагу дві речі. По-перше - це поспіх, з яким її приймали. По-друге - цілковита глухота протагоністів документа до будь-яких зауважень і критики. Працюючи над законом, уряд прислухався хіба що до зауважень МВФ. Рівень брехні, що пролунала з вуст чиновників і депутатів під час підготовки Податкового кодексу, зашкалював. Кому й для чого треба було прийняти “Податкову Конституцію” у такому її вигляді - читайте у діловому тижневику "Контракти " у статті “Хто це зробив”.

Українській молоді вкоротять віку. Міністерство молоді та спорту запропонувало скоротити віковий поріг для отримання молодіжних пільг. Уже з наступного року розраховувати на одержання пільгових кредитів на оплату навчання або придбання житла зможуть громадяни до 24 років, тоді як зараз такими правами користуються українці до 35-літнього віку. І хоча досі відповідні державні програми хронічно недофінансовуються, цей захід дозволить уряду показати зниження витрат скарбниці, що дозволить владі виконати головну вимогу МВФ про зниження касових розривів бюджету. Як у нас заощаджують на тому, на чому не тратять, та коли у держави починається старість - знають "Коментарі". Читайте у матеріалі “На молоді заощадять 200 мільйонів”.

Бігцем у владу. Парламентська міграція набула масових масштабів: депутати дедалі частіше покидають ряди опозиції, щоб зберегти свій бізнес, отримати хороші держпортфелі чи дипломати, набиті банківськими купюрами. Втім тривати так довго не може. Фінішем для цих депутатських забігів можуть стати вже наступні парламентські вибори - коли б вони не відбулися. Опозиція просто вичеркне зрадників зі своїх списків, а регіонали не включать у свої. Доки бігатимуть обранці - знає "Корреспондент". Читайте у роботі “Бегом во власть”.