Огляд преси за 7 липня
“Деловая столица” пише про ймовірність ухвалення до виборів закону про організацію масових заходів та його наслідки, а “Дело” - про ймовірність зміни НБУ пріоритетів грошово-кредитної політики. "Известия" вивчає чому так дешево оцінили "Луганськтепловоз".
Вибори наближаються. Верховна Рада призначила плебісцит до місцевих органів влади на 31 жовтня. Втім, ще до початку передвиборчої кампанії більшість може позбавити своїх опонентів можливості провести повноцінну агітаційну компанію. Влада планує ухвалити закон про організацію масових заходів, який значно ускладнить життя опозиції та, за словами правозахисників, суттєво обмежить права громадян. Про ймовірність такого сценарію та його наслідки розповідає "Деловая столица" у статті “Протест по расписанию”.
Замість контролю стабільного валютного курсу - контроль цін на споживчому ринку. Найближчим часом Національному банку можуть доручити стримувати інфляцію. Таке записано у відповідному законопроекті, який у парламент вніс Президент Віктор Янукович. Водночас нинішня редакція закону передбачає, що стримувати ріст цін мають за рахунок стабільності гривні. Чого очікувати від нововведення, яке змусить працювати Національний банк по-новому, досліджувала газета "Дело" у матеріалі “Нацбанку поручат следить за инфляцией”.
Коли двоє купують щось з аукціону - третій зайвий. 76% українського підприємства "Луганськтепловоз" продали за 410 мільйонів гривень. У конкурсі брали участь лише 2 компанії. Досі фактично невідомо, чому до аукціону не допустили третє підприємство. Насторожує і те, що стартова ціна "Луганськтепловозу" та сума, яку врешті заплатили за підприємство, різниться лише десятьма мільйонами гривень. Чому так дешево оцінили одне з найпотужніших держпідприємств України та чи прозоро відбувся аукціон - відповідають "Известия в Украине" у статті “Третий - лишний?”.