Окупанти хочуть "різко підвищити культуру споживання води" в Криму: що це означає

9 грудня 2020, 08:56
Читать новость на русском

Влада окупованого Криму закликала місцевих жителів "оголосити війну тотальним втратам води в мережах". Там також нарікли 2021 рік роком боротьби за водну автономію півострова.

Про це заявив підконтрольний Кремлю спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов. Таку заяву опублікував на своїй сторінці у фейсбуці.

Важливо Назріває катастрофа: у Криму запасів води для найбільших міст залишилось на тиждень

Він сказав, що в умовах водного дефіциту в Криму не можна марнотратити водними ресурсами. А також недоцільно використовувати їх у господарських цілях. А відколи в Криму стали проводити спостереження, то з'ясували, що 2020 рік став "найпосушливішим" за останні 150 років.

Наступний рік стане для всіх нас роком боротьби за водну автономію республіки. В останні роки ми вже отримали таку автономію в енергетичній сфері та впоралися з транспортною блокадою,
– ствердив Константинов.

І додав, що вони "повинні оголосити тотальну війну втратам води в мережах". Крім цього, хочуть значно прискорити реконструкцію мереж водопостачання в сільських населених пунктах. Вони майже повністю зносилися.

"Спробуймо сформувати таку ситуацію, коли ні краплі води не витрачається даремно", – підкреслив він.

Зверніть увагу! Згідно з міжнародним законодавством, за катастрофу з водою у Криму повністю відповідає держава-окупант Росія.

Проблеми з прісною водою у Криму: коротко про головне

  • Проблеми на півострові розпочалися після окупації, адже до 2014 року до 85% потреб Криму в прісній воді забезпечувала Україна через Північно-Кримський канал.
  • Через те, що окупанти поповнюють запаси води в Криму із водосховищ природного стоку та підземних джерел, виникло ще більше проблем. Зокрема – засолення ґрунту на півострові.
  • Відновлення подачі води через Північно-Кримський канал до Криму можливе, однак лише після повної деокупації півострова.
  • Водночас в Україні кризу з водою в окупованому Криму пов’язують із неправильним розподіленням водних ресурсів. Росія почала направляти водні ресурси на військові бази, обслуговування військового персоналу, відтак цивільному населенню води стало не вистачати.
  • Наприклад, в Аянському водосховищі, яке постачає водою Сімферополь, запасів залишилося приблизно на тиждень. Така ж критична ситуація у курортних Ялті, Алушті, Євпаторії.