Окупований Донбас на межі екологічної катастрофи: Резніков назвав загрози
Окупованому Донбасу загрожує екологічна катастрофа міжнародного масштабу. Ситуацію повинні оцінити фахівці, проте невідомо, чи російські найманці дадуть їм це зробити.
Територіям загрожує забруднення повітря, води і ґрунту. Про це на брифінгу для країн ООН заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
Зверніть увагу Прикриваються коронавірусом: Росія перетворила окуповані території на в'язницю "Ізоляція"
Загрози для Донбасу
Урядовець звернув увагу на те, що на погіршення ситуації впливають, зокрема, численні вибухи боєприпасів та затоплення шахт. Крім цього, існує загроза радіаційного забруднення.
У 1979 році на шахті "Юнком" на Донеччині проводили ядерні випробування. Окупанти перестали відкачувати звідти воду. Через це вода, забруднена радіацією, може підступати до питних горизонтів.
Де розташована шахта "Юнком": карта
Резніков пояснив, що Україна вже звернулася до МАГАТЕ щодо формування групи експертів, які б провели моніторинг зберігання радіоактивних матеріалів на окупованих територіях.
До 2014 року там перебувало понад 1 000 джерел іонізуючого випромінювання. Але питання в тому, чи російські окупаційні війська пропустять експертів,
– зауважив він.
Воду перестали відкачувати й на інших закритих шахтах. Водночас екологічні норми на шахтах, які продовжують роботу, регулярно порушують, додав міністр.
Наслідки для Криму
Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій також прокоментував ситуацію у Криму. Він наголосив, що після 2014 року туди переселили додатково близько пів мільйона людей.
Разом з військовим будівництвом це призвело до варварської експлуатації водних ресурсів – з відповідними наслідками. Водночас знищена унікальна екосистема Криму, зазначив Резніков.
Важливо! Згідно з міжнародним правом, відповідальність за проблему водопостачання у Криму несе Росія – як країна, яка окупувала півострів.