Окупувавши Крим, РФ порушила усі принципи Гельсінської декларації, – США
Протизаконно окупувавши півострів у 2014 році РФ порушила десяток ключаових принципів Гельсінської декларації, зокрема, принцип непорушності визначених кордонів.
Політрадник Місії США при ОБСЄ Грегорі Макріс на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні наголосив, що Крим є частиною України, а спроби Росії стверджувати інше відкидаються міжнародною спільнотою, повідомляє "Укрінформ".
Цікаво: Скільки росіян переселили до Криму за час окупації
Сполучені Штати залишаються глибоко стурбованими погіршенням ситуації в Криму. У 2014 році, коли Росія незаконно захопила Крим, вона порушила усі десять основних принципів Гельсінської декларації, включаючи ідею про те, що жодна країна не повинна силою змінювати кордони іншої,
– сказав він.
Макріс нагадав, що у доповіді Генсека ООН Антоніу Гутерреш щодо стану прав людини в окупованому Криму зазначалися численні порушення з боку Росії, які вона категорично відмовляється визнавати.
Дипломат зауважив, що згідно з доповіддю, на півострові було проведено 186 обшуків, серед багатьох зниклих людей в Криму досі 11 осіб так і не було знайдено, а одна зникла людина знайдена мертвою.
Він наголосив, що "міжнародна спільнота повинна засвідчувати та документувати щоденні зловживання Росії в окупованому Криму" і додав, що США приєднуються до закликів забезпечити доступ незалежних міжнародних організацій для моніторингу там ситуації з правами людини.
Ми закликаємо російські органи влади забезпечити негайний доступ до Криму для Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, Верховного комісара з питань національних меншин, БДІПЛ та інших органів ОБСЄ, а також Місії з моніторингу прав людини в Україні та інших міжнародних механізмів, які намагаються стежити за ситуацією на місцях у Криму,
– підсумував Макріс.
Він також додав, що запевненням Росії щодо стабільної й хорошої ситуації в Криму не заслуговують на довіру, як і її обіцянки поважати права людини на півострові.
Що таке Гельсінська декларація?Закріплення політичних і територіальних підсумків Другої світової війни, виклад принципів взаємовідносин між державами-учасниками, в тому числі принципу непорушності кордонів, територіальна цілісність держав, невтручання у внутрішні справи іноземних держав та низки інших узгоджень.