УКР РУС
9 лютого 2018, 18:27
2

Олег Тягнибок: "Україна має сама реалізувати свій геополітичний проект"

Призначення України – зруйнувати московську тюрму народів, стати щитом Європи й убезпечувати європейську цивілізацію від навали зі Сходу. Про це лідер Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олег Тягнибок заявив сьогодні, 9 лютого, на відкритті V Бандерівських читань у колонній залі Київської міської ради.

"Проголошена Бандерою мета ‒ знищити Москву ‒ це не якісь фантазії. Знищити московський "Мордор", розбити цю тюрму народів і поховати нарешті того Ґолема, якого українці вільно чи невільно створили собі на біду ‒ місія України. Це покаже усьому цивілізованому світу нашу силу й потугу. Це засвідчить нашу історичну тяглість: бути щитом Європи й убезпечувати європейську цивілізацію від навали зі Сходу. По суті те, що роблять наші Герої, четвертий рік стримуючи навалу московської орди на Сході України", – зазначив Олег Тягнибок.

Він додав, що політичне домінування України у Східній та Центральній Європі можливе лише після наведення ладу всередині країни.

"Не навівши порядку всередині власної держави, не здобудемо сили для експансії. Лише монолітна, згуртована нація, керована великою ідеєю, а не приземленими калькуляціями, зможе стати геополітичним лідером. І маємо зробити все, щоби цією потугою була Україна", – заявив Олег Тягнибок.

Читання "Місія України та національні інтереси в глобалізованому світі: візія націоналістів" організували недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень" і Науково-дослідний інститут українознавства.

"Бандерівські читання зібрали близько 100 інтелектуалів, учених, військових україно-московської війни та політиків, щоб представити націоналістичну стратегію зовнішньої політики. Стратегію, яка зробить Україну великою країною, стратегію, яка поверне суверенність і виведе нас з того Іловайського котла мінських договірняків, стратегію, яка дозволить зберегти українську ідентичність", – розповів директор центру "Українські студії стратегічних досліджень" Юрій Сиротюк.

Перші Бандерівські читання відбулися у лютому 2014 року. Цьогорічні читання присвячені 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки та 75-річчю першого великого бою Української Повстанської Армії.