Опозиція має нові пропозиції щодо Конституції

17 лютого 2014, 11:50
Читать новость на русском

Опозиція вирішила відмовитися від ухвалення Акту про повернення Конституції 2004-го року. Натомість депутати пропонують ухвалити проект Постанови "Про поновлення конституційного ладу".

Як пише Комерсант-Україна, цей документ визнає чинною Конституцію 2004 року. Відповідний проект постанови в опозиції пообіцяли подати у Верховну Раду вже у понеділок, але він ще досі не зареєстрований.

"У рішенні Конституційного суду не зазначено, що Україна повертається до основного закону 1996 року. Тому ми підемо найпростішим і водночас конституційним шляхом – у понеділок внесемо проект Постанови про поновлення конституційного ладу. Ми фактично визнаємо, що в країні діяла і діє Конституція 2004 року”, - розповів заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Депутат зазначив, що після ухвалення Постанови 226-ма голосами парламенту необхідно змінити 77 законів – про Кабмін, про Президента, про Верховну Раду й інші. А потім, коли відновиться дія Конституції 2004 року, на думку Соболєва, можна створювати тимчасову спеціальну комісію з її вдосконалення.

У "Свободі" підтримали такий сценарій, втім, побоюються, що його не підтримає парламентська більшість, адже наради в Рибака показали, що влада проти Конституції 2004-го року.

Читайте також: Партія регіонів не буде голосувати ні за які акти щодо змін до Конституції, — Чечетов

В опозиції також упевнені, що у випадку відмови Партії регіонів підтримати проект Постанови про поновлення конституційного ладу "з'являться підстави для дострокових парламентських і президентських виборів".

Нагадаємо, лідер “Батьківщини” Арсеній Яценюк під час Народного віча в Києві заявив, що в понеділок Верховна Рада має поставити на голосування постанову про відновлення Конституції 2004-го року. Він підкреслив, що 2010-го року Янукович обирався на конституційні повноваження свого попередника, але, приступивши до обов’язків, він "змінив Конституцію через продажних суддів”.

Лідер УДАРу Віталій Кличко надіслав Генеральному прокурору Віктору Пшонці депутатське звернення з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом захоплення державної влади в Україні Януковичем у 2010-му році.