Опозиція вимагає сатисфакції, коаліція - залагодження конфлікту
БЮТівці вимагають прокурора та звільнень. БЮТ-Батьківщина вимагає заслухати інформацію генпрокурора щодо бійки у парламенті.
А також звільнити з посад міністра екології Миколу Злочевського та керівника "Укрспецекспорту" Юрія Саламатіна, які були особливо активними у з’ясуванні стосунків між депутатами. БЮТівці вимоги озвучили і залишили засідання погоджувальної ради.
Вже згодом голова парламенту відповів, що жодної інформації від генпрокурора не буде, мовляв немає сенсу. Адже регіонали у свою чергу теж захочуть послухати доповіді щодо старих бійок.
"Давайте будемо слухати інформацію починаючи за царя Гороха, від блокування чи захоплення щитової, день коли розглядались харківські угоди. І підемо вище. Ви ж прекрасно розумієте, що це черговий виток напруження і протистояння у Верховній Раді", - каже голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Регіонали хочуть зам`яти справу, розібравшись тихо, по-сімейному, без правоохоронців та преси. Опоненти не згодні.
"Логічно було б щоб ви нас, керівників фракцій зібрали у себе в кабінеті, і щоб ми провели досить відверту розмову по процесам, які відбуваються у нас у Верховній Раді і спробували самі знайти відповіді не ті питання, як нам далі будувати свою роботу. Ні прокуратура, ні СБУ, ні міліція ніхто інший нам не прийде з вулиці і не розповість як нам жити тут якщо ми не облаштуємо", - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
"Після стільців нам пропонують дружити сім’ями, це цікава пропозиція. Я вже не знаю, може на погоджувальній раді почнуть стільцями кидатися. Очевидно будемо радиться, дивиться, поки що я не бачу предмету переговорів, оскільки ми пропонуємо конкретні дії, а нам пропонують чай попити", - каже народний депутат, БЮТ Микола Томенко.
Тож БЮТ відмовився брати участь у засіданнях парламенту, поки не будуть порушені кримінальні справи стосовно "регіоналів", які побили представників опозиції. Втім, попри оголошення бойкоту, біло-сердечні вирішили не оминути увагою жержбюджет на 2011 рік. Це, мабуть, єдине питання, яке розглядатиметься за участю потерпілої опозиції.